Sponsorlu Bağlantılar

Begonya isminin anlamı ne imiş öğreneceksiniz ancak çok daha fazlasını da size vadediyoruz. Begonya isminin analizi ve özelliklerini, isim numerolojisini, isim kader sayısını da öğreneceksiniz. Ayrıca isim ebced değerini, isim akrostiş şiirini, ismin dine uygunluğu gibi faydalı bilgiler de burada… Hadi başlayalım…

Begonya İsmi Hakkında Bilgiler

Begonya isminin kökeni, cinsiyeti, kullanım oranı, kişi sayısı gibi faydalı bilgileri sıraladık.

  • Begonya isminin kökeni: Fransızca
  • Begonya isminin cinsiyeti: Kız
  • Begonya isminin rengi: Pembe
  • Türkiye’deki Begonya sayısı: Bilinmiyor
  • Türkiye’de kullanım oranı: Bilinmiyor
  • Begonya ismindeki harf sayısı: 7 harfli
  • Begonya Kuran’da geçiyor mu: Hayır

Begonya İsminin Anlamı Nedir?

Begonya isminin anlamı ne diye yerli ve yabancı kaynaklarda araştırma yaptık. Yaptığımız detaylı araştırmaya göre Begonya isminin anlamı aşağıdaki gibidir.

1. Begonyagillerden, dekoratif yaprakları ve renkli çiçekleri olan, pek çok çeşidi bulunan sıcak ülke bitkisi .
Begonya ismine uygun isimler: Begüm, Gonca, Sonya

Begonya isminin Kur’an’daki anlamı: Begonya ismi Kuran’ı Kerim’de geçmemektedir.

kız isimleri, isim, isminin anlamı, isim anlamı, isminin anlamı ne, isim analizi, bebek isimleri,

Begonya İsminin Analizi

Begonya adının özelliklerini öğrenmek için Begonya isminin analizini yaptık. Begonya isminde yer alan her harfin farklı bir karakteristik özelliği temsil ettiğini söyleyelim. Her bir harfe karşılık gelen özellik sizin karakterinizi belirliyor. Buna göre Begonya isimli kişilerin karakter özellikleri şöyledir;

B : Ön sezileri kuvvetli
E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden
G : İnatçı kişilik, gerginlik
O : Gizliliği seven
N : Sağduyulu
Y : Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşayan
A : Atılgan, enerjik

İsim Özelliklerinin Yorumu

Güçlü önsezileri sayesinde ileriyi görme yeteneğine sahiptir. Mücadeleci bir yapıya sahip olduğu için hiçbir zaman pes etmez. Sıkıntıların üstesinden gelmeyi başarır. Gergin bir yapıya sahiptir. İnatçı kişiliği de sahip olması ona negatif özellik kazandırır. Sırlar, gizemler kendisinde toplanır. Verilecek bir sırrınız varsa hiç düşünmeyin. Sağduyulu bir insandır. Olaylar karşısında soğukkanlı kalır ve pozitif bakar. Geçmişe takılıp kalır ve geçmiş üzüntülerinden kolay kolay kurtulamaz. Çok girişken yapıya sahiptir ve etrafa enerji saçar.

Not: Kendiniz İsim Analizini Yapın!

Begonya İsminin Numerolojisi

Begonya isminin numerolojik değerini tespit etmek için her harfin alfabede kaçıncı rakam olduğuna bakıyoruz. Bu rakamların toplamı ise sizin isminizin numerolojik değerini ortaya çıkarıyor.

B = 2
E = 6
G = 8
O = 18
N = 17
Y = 28
A = 1

+…………… 80 ⇒ Begonya isminin numerolojik değeri

Begonya ismi ile aynı numerolojik değere sahip olan isimler, aynı karakteristik özellikleri gösterir.

Begonya İsminin Kader Sayısı ve Uyumu

123456789
ABC-ÇDEFG-ĞHI-İ
JKLMNO-ÖPQR
S-ŞTU-ÜVWXYZ

Begonya isimin kader sayısını hesapladık. Ancak Begonya isimli kişiler soyisimleri ile birlikte hesap yapmaları gerekir. İsminiz ve soyisminizde yer alan harflerin rakamsal karşılığını tablodan bulup topluyorsunuz. Çıkan sonucu tek rakama düşürene kadar kendi arasında toplayın. Sadece 11 ve 22 sayıları özel rakamlardır ve toplanmaz.

Biz şimdi örnek olarak sadece Begonya isminin kader sayısını hesaplıyoruz. Ancak siz isminiz ile beraber soyisminizi de hesaplamayı unutmayın.

2+5+7+6+5+7+1 = 33 = 3+3 = 6

Begonya isminin kader sayısı: 6

 Aşk adamıdır ve sorumluluklarının farkındadır. Anlayışlıdır ve her şeye karışır. Aşık olduğu kadar kıskançtır. Mutlu ve sıcak bir kişiliğe sahiptir. Güvenilir, koruyucu ve sağlam kişiliğe sahiptir. Sevdiği için her şeyi yapar. Fedakarlıktan kaçınmaz. Başkaları tarafından ihmal edilmiş olma duygusunda ve aşırı kötümser hissetmekten kaçınmalıdır.

DİKKAT: Begonya isimli kişiler soyisimleri ile birlikte kader sayılarını hesaplamalılar.

Ayrıca bkz: İsim Kader Sayısı Bulma

Begonya isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

Ayrıca bkz: İsim Uyum Analizi

Begonya İle İlgili Akrostiş Şiirler

Begonya ismi ile ilgili akrostiş şiir yazdık. Eğer sizde akrostiş şiir yazmak isterseniz yorum yaparak bize ulaştırın ve yazıya ekleyelim.

Beklediğim arzu sensin
Esaretim sevdan olsun
Gözlerin gönlümü alsın
Olmadık aşka sürüklesin
Nisan yağmurları ıslatsın
Yalnız sana divane olayım
Aşk ile sırılsıklam olayım…

Admin: GG

Akrostiş Şiir: Her dizenin ilk harfi yukarıdan aşağıya doğru okunduğunda ortaya bir isim çıkacak biçimde yazılmış şiirdir.

Begonya İsmi Konulabilir Mi?

Begonya ismi sakıncalı mı yada yeni doğan çocuklara verilir mi verilmez mi diye merak edebilirsiniz. Begonya ismini inceledik ve hem anlamı hem de analizi bakımından sakıncalı isim olup olmadığına göz attık. Buna göre Begonya ismini vermenin hiçbir sakıncası olmadığını gördük.

Türkiye’nin En Popüler İsimleri

Begonya ismi caiz mi?

Begonya ismi dini açıdan caiz mi, Begonya ismi İslami açıdan sakıncası var mı diye bakalım. Yaptığımız incelemeye göre Begonya ismi hiçbir sakınca içermemektedir.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.a) isim koymak hakkında şu hadisleri buyurmuştur:

“Çocuklarınıza ilk hediye ve armağanınız ona güzel ad koymanızdır.”
“Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Kuran’da Geçen İsimler – Dini İsimler

Begonya İsminin Ebced Değeri

Ebced Değeri Nedir: Arap alfabesindeki her bir harfin temsil ettiği bir rakam vardır. Bir ismin ebced değeri ise isimlerin Arapça yazılması ile hesaplanır. Bu sayede her bir isimdeki harflerin rakamsal toplamı hesaplanır. Elde edilen bu sayısal değer ise ebced değeridir. Bu ebced değeri yorumlanarak gizli bilgiler ve şifreler ortaya çıkarılır.

Begonya isminin Arapça yazılışı: بكنىا

Harflerاينكب
Ebced Değeri11050202

Begonya isminin Ebced değeri: 83
Begonya isminin Esmâ’sı: el-Hasîb
Begonya isminin gezegeni: Zühre
Begonya isminin günü: Cuma

Begonya isminin ebced değeri veya her harfe karşılık gelen rakamlar, sizinle ilgili şifreler içeriyor olabilir. Gelecekte meydana gelecek olayları açıklayabilir. Ayrıca yaşadığınız önemli olayları gizemini aralıyor olabilir. Ebced değeri bütün gizemlerin anahtarı olabilir.

Begonya İsimli Ünlüler

Begonya isimli ünlülere yaptığımız araştırmalar neticesinde rastlayamadık.

Begonya isimli ünlüler olduğunu düşünüyorsanız yorum yaparak bize bildirin. Biz de Begonya isimli ünlüleri sitemize ekleyelim.

Sponsorlu Bağlantılar