Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Emrah İsminin Anlamı Ne?

Emrah İsminin İstatistikleri

Emrah ismine ait Türkiye’deki istatistiki bilgileri ve temel bilgileri sıralayalım;

Sponsorlu Bağlantılar
 • Emrah ismin kökeni: Arapça
 • İsmin cinsiyeti: Erkek
 • İsmin renk sembolü: Mavi
 • Kişi sayısı: 140.000
 • Kullanım oranı: 113
 • Harf sayısı: 5
 • Emrah Kuran’da geçiyor mu: Hayır

Emrah İsminin Anlamı

Emrah isminin anlamı ve manaları şöyledir;

 1. Saz çalan, saz çalıp oynayan.
 2. Erzurum’da doğmuş ünlü bir halk ozanı.

erkek bebek 4

Emrah İsminin Analizi

Emrah isminin analizini yaparken Emrah ismindeki her bir harfin bir karakteri temsil ettiğini belirtelim ve karakter analizini verelim;

E: Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden
M: Ticarete yatkınlık
R: Sert yapıya sahip
A: Atılgan-enerjik
H: Sakin ve durağan

Not: Kendiniz İsim Analizini Yapın!

Emrah İsminin Numerolojisi

Emrah isminin numerolojisini ise alfabede her bir harfe karşılık gelen rakamlarla yapıyoruz;

E: 6
M: 16
R: 21
A: 1
H: 10

+………… 54

Emrah İsminin Kader Sayısı ve Uyumu

123456789
ABC-ÇDEFG-ĞHI-İ
JKLMNO-ÖPQR
S-ŞTU-ÜVWXYZ

Emrah isminin kader sayısı nasıl hesaplanır, nelere dikkat edilir kısaca açıklayalım. Öncelikle biz burada sadece Emrah ismine ait kader sayısını hesaplayacağız. Ancak Emrah isimli kişiler kendi kader sayılarını hesaplarken kendi soyisimlerini hesaplamaları gerekecek. Aşağıdaki örnekteki gibi soyisimlerindeki harflere karşılık gelen rakamsal değerleri de hesaplamaları gerekecek. Yandaki tabloya bakarak her harfe karşılık gelen rakamsal değeri alarak isim ve soyisimlerini birlikte hesaplamalılar.

Emrah isimli kişiler hem isim hemde soy isimlerine karşılık gelen rakamsal değeri yazarak aşağıdaki gibi toplamalılar. Aşağıda sadece Emrah ismi için biz bu işlemi yapıyoruz.

Emrah = 5+4+9+1+8 =27 = 2+7 =9 (kader sayısı)

Emrah isminin kader sayısına göre özellikleri şöyledir;

Sanatsal anlamda yeteneklidir. Hümanist bir kişiliğe sahiptir. Romantizm ve duygusallık onun işidir. Konforu seven biridir.Sezgileri oldukça kuvvetlidir. Duyarlı ve yaratıcı özelliklere sahiptir.Kendisini ispatlamak için her şeyi yapar. Tek yapması gereken kötü alışkanlıklarını terketmek ve küçük detayları takılıp kalmamaktır. 

Sponsorlu Bağlantılar

UYARI: Emrah isimli kişiler soyisimleri de kullanarak kader sayılarını hesaplayıp, aşağıdaki linkten kader sayısının açıklamasına bakmalıdır. 

Ayrıca bkz: İsim Kader Sayısı Bulma

Emrah isimli kişiler sevdiği insanla isim uyumu da analiz edebilir.Öncelikle Kader Sayınızı bulun ve daha sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenin.

Ayrıca bkz: İsim Uyum Analizi

Emrah İle İlgili Akrostiş Şiirler

Elbett bir gün sevileceksin
Mutlaka hiç unutulmayacaksın
Rüyalarından hiç bir zaman uyanmayacaksın
Aşkından rahrolmayacaksın
Hayallerin ebediyen gerçek olacak emin ol..

Eğme başını bu dünyanın zalimliklerine
Mecnun olmuşsun ama anlayanın yok
Rüzgar gibidir gelip geçer bunlar
Ağlanmak sızlanmak ne çağre
Herkez bir gün hak ettiğini alır

Emrah İsmi Konulabilir Mi?

Emrah ismi içerdiği anlamlar bakımından hiçbir sakınca içermemektedir. Ancak saz çalıp oynayan anlamına gelen bir ismin çocuklara verilmesini tavsiye etmiyoruz.

Emrah İsimli Ünlüler

Emrah isimli ünlüler ve bu ünlülere ait kısa biyografik bilgiler aşağıdaki gibidir; (biyografik bilgilerin kaynağı: vikipedi)

 1. Emrah Erdoğan İpek (1 Ocak 1971; Ergani, Diyarbakır), Arabesk-pop yorumcusu, şarkı yazarı, oyuncu.
 2. Erzurumlu Emrah (d. 1775 Tanbura, Erzurum – ö. 1854, Niksar, Tokat), Türk halk şairi.
 3. Emrah Serbes, (d. 1981, Yalova, Türkiye), Türk yazar.
 4. Emrah Karaca, (d. 1976, İstanbul), Türk müzisyen.
 5. Emrah Elçiboğa (d. 24 Nisan 1974, İstanbul), tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, tiyatro eğitmeni, yönetmen.
 6. Emrah Ablak (d. 1972, Zonguldak), Türk karikatürist, çizgiromancı.
 7. Emrah Altınok (d. 1980, Ağrı) Türk şair, müzisyen ve fotoğrafçıdır.

Sizin tanıdığınız Emrah isimli ünlüler var ise yorum yaparak bizimle paylaşınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Emrah İsminin Video Analizi

Sponsorlu Bağlantılar
Popüler İsimler
Sponsorlu Bağlantılar

19 YORUM

 1. bak benim cahil arkadaşım aşağıda türk dil kurumu sözlüğünün emrah isminin anlamı gösteren ekran görüntüsünü koyuyorum. söz ile ikna olmuyorsunuz anlaşıldı, o zaman gözleriniz ile görüp ikna olun.
  emrah ismi tdk

 2. emrah tam türkçe de hanın emri demek saz çalıp oynayan açıklaması yaptığı için doğru kaliteli açıklama yaptığını zanneden cahil admine kanmayın yutmayın bunu admin utanmadan biz sallamıyoruz verdiğimiz bilgileri kaynaksız vermeyeye özen gösteririz diye savunma yapıyor cahil aldanmayın

 3. emrah hanın emri demek ve bu sallama açıklamayı yapan cahil admin cahil olduğunu kabul etmelidir emrah saz çalıp oynayan diye bir şey olamaz bu sallama açıklamayı yapan admin cahilden başka bir şey değildir bir gerçek

 4. cehaletinizi başkalarına cahil diyerek gösteriyorsunuz zaten. cehaletiniz o kadar fazla ki başka birine cahil demeden önce kısa bir araştırma yapmıyorsunuz. aklınızı biraz kullanıp türk dil kurumu sözlüğüne bakmış olsaydınız başkalarına cahil demekten utanırdınız.

 5. cahil site yöneticisi emrahı yanlış anlamış emrah saz çalıp oynayan diye bir şey demek olamaz emrah tam türkçe de emir veren hükümdar demek cahil admin daha emrah ne demek bilmiyor bir de açıklama yapıyor kanmayın böyle yalanlara

 6. Emrah ismi Hemrah’tan gelir. Hem (daş, eşlik eden), rah (yol) anlamındadır. Manası, aynı yolda yürüyen,yoldaş, yolda eşlik eden’dir.

 7. Bir de arapça olmasını şuna bağlamış olabirler: em kelimesi arapça ilaç, derman anlamına;rah kelimesi ise yol anlamına gelir.Yani anlamı şifa ,derman yolu.Fakat araplarda kullanılan bir isim değil.Bunu sadece türkler kullanıyor olduğuna göre Köktürk dilindeki Amrak(Emrah)yani sevgilidir anlamı.

 8. İkiniz de haklısınız. Tdk’da öyle yazıyor fakat bunun nedeni isme ait bir kaynak olmamasındandır. Erzurum’da yaşamış bir şair diye bir anlam olamaz. ‘Saz çalıp oynayan’dan kasıt da yine ozan kastedilmektedir ama yine de Erzurumlu Emrah’tan önce Ercişli Emrah diye bir zat yaşamıştır, buna refere etmek mantıksız.
  Arapça kökenli olması için araplarda bu ismin kullanılmasın gerekir ama böyle bir kaynak yoktur.
  Köktürk dilinde Amra(Emre) sevgi demektir, Amrak(Emrah) da sevgili.

 9. biz sallamıyoruz, verdiğimiz bilgileri kaynaksız vermemeye özen gösteririz. emrah ismine türk dil kurumu sözlüğünden bakarsanız saz çalıp oynayan anlamına geldiğini görebilirsiniz.

 10. emrah ismini anlamı saz çalıp oynayan mı? bu kadar palavra bu kadar sallama olur ancak. Bilmiyorsanız yazmayın laf olsun diye boş kalmasın diye zırvalamışsınız. ’emrah’ Eski türkçe ‘amrak’ kelimesinden gelir anlamı da sevgili demektir. araştırın öğrenin sallamayınn.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz