Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Emray İsminin Anlamı Ne?

Emray isminin anlamı emir ve ay isimlerinden türemiştir. Dolayısı ile yüce buyruk, büyük emir, ay prensi, güzel prens gibi anlamlara gelebilmektedir. Emiray isminin de bir başka versiyonu gibidir. Arapça emir ve Türkçe ay isimlerinden oluşan üniseks bir isimdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Emray İsmi Hakkında Bilgiler

Emray isminin kökeni, cinsiyeti, kullanım oranı, kişi sayısı gibi faydalı bilgileri sıraladık.

  • Emray isminin kökeni: Arapça + Türkçe
  • Emray isminin cinsiyeti: Üniseks (Kız/Erkek)
  • Emray isminin rengi: Pembe / Mavi
  • Türkiye’deki Emray sayısı: Bilinmiyor
  • Türkiye’de kullanım oranı: Bilinmiyor
  • Emray ismindeki harf sayısı: 5 harfli
  • Emray Kuran’da geçiyor mu: Hayır

Emray İsminin Anlamı Nedir?

Emray isminin anlamı ne diye yerli ve yabancı kaynaklarda araştırma yaptık. Yaptığımız detaylı araştırmaya göre Emray isminin anlamı aşağıdaki gibidir.

1. Yüce buyruk, büyük emir.
2. Güzel ve büyük lider.
3. Ay prensi.
4. Güzel yüzlü prens, şehzade.
5. Emir ve Ay.
Emray ismine uygun isimler: Emiray, Emrah, Demiray

Emray isminin Kur’an’daki anlamı: Emray ismi Kuran’ı Kerim’de geçmemektedir.

kız isimleri, erkek isimleri, üniseks isimleri, isim, isminin anlamı, isim anlamı, isminin anlamı ne, isim analizi, bebek isimleri,

Emray İsminin Analizi

Emray adının özelliklerini öğrenmek için Emray isminin analizini yaptık. Emray isminde yer alan her harfin farklı bir karakteristik özelliği temsil ettiğini söyleyelim. Her bir harfe karşılık gelen özellik sizin karakterinizi belirliyor. Buna göre Emray isimli kişilerin karakter özellikleri şöyledir;

Sponsorlu Bağlantılar

E: Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden
M: Ticarete yatkınlık
R: Sert yapıya sahip
A: Atılgan-enerjik
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar

İsim Özelliklerinin Yorumu

Mücadeleci bir yapıya sahip olduğu için hiçbir zaman pes etmez. Sıkıntıların üstesinden gelmeyi başarır. Kafası ticarete çok iyi çalışır ve ticareti sever. Sert bir mizacı vardır. Çok girişken yapıya sahiptir ve etrafa enerji saçar. Geçmişe takılıp kalır ve geçmiş üzüntülerinden kolay kolay kurtulamaz.

Not: Kendiniz İsim Analizini Yapın!

Emray İsminin Numerolojisi

Emray isminin numerolojik değerini tespit etmek için her harfin alfabede kaçıncı rakam olduğuna bakıyoruz. Bu rakamların toplamı ise sizin isminizin numerolojik değerini ortaya çıkarıyor.

E: 6
M: 16
R: 21
A: 1
Y: 28

+…………… 72  ⇒ Emray isminin numerolojik değeri

Emray ismi ile aynı numerolojik değere sahip olan isimler, aynı karakteristik özellikleri gösterir.

Sponsorlu Bağlantılar

Emray İsminin Kader Sayısı ve Uyumu

123456789
ABC-ÇDEFG-ĞHI-İ
JKLMNO-ÖPQR
S-ŞTU-ÜVWXYZ

Emray isimin kader sayısını hesapladık. Ancak Emray isimli kişiler soyisimleri ile birlikte hesap yapmaları gerekir. İsminiz ve soyisminizde yer alan harflerin rakamsal karşılığını tablodan bulup topluyorsunuz. Çıkan sonucu tek rakama düşürene kadar kendi arasında toplayın. Sadece 11 ve 22 sayıları özel rakamlardır ve toplanmaz.

Biz şimdi örnek olarak sadece Emray isminin kader sayısını hesaplıyoruz. Ancak siz isminiz ile beraber soyisminizi de hesaplamayı unutmayın.

5+4+9+1+7 = 26 = 2+6 = 8

Emray isminin kader sayısı: 8

 Yöneticilik yetenekleri ön planda olur. Organizasyon yeteneği oldukça yüksektir. Güçlü bir kişiliğe sahiptir ve maddi anlamda oldukça güçlüdür. Kararlı ve sonuca odaklı bir kişiliğe sahiptir. Parasal anlamda oldukça başarılıdır. Amacına giden yolda karşısında gördüğü insanlara karşı vurdumduymaz ve duygusuz davranmaktan kaçınmalıdır. 

DİKKAT: Emray isimli kişiler soyisimleri ile birlikte kader sayılarını hesaplamalılar.

Ayrıca bkz: İsim Kader Sayısı Bulma

Emray isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bkz: İsim Uyum Analizi

Emray İle İlgili Akrostiş Şiirler

Emray ismi ile ilgili akrostiş şiir yazdık. Eğer sizde akrostiş şiir yazmak isterseniz yorum yaparak bize ulaştırın ve yazıya ekleyelim.

Emirdir söylediğin her söz
Mutluluktur baktığın her göz
Rüzgarlarla coşan fırtınalar
Aşkınlar coşup taşan fırtınalar
Yokluğunda kora dönüşen aşkı gör…

Admin: GG

Akrostiş Şiir: Her dizenin ilk harfi yukarıdan aşağıya doğru okunduğunda ortaya bir isim çıkacak biçimde yazılmış şiirdir.

Emray İsmi Konulabilir Mi?

Emray ismi sakıncalı mı yada yeni doğan çocuklara verilir mi verilmez mi diye merak edebilirsiniz. Emray ismini inceledik ve hem anlamı hem de analizi bakımından sakıncalı isim olup olmadığına göz attık. Buna göre Emray ismini vermenin hiçbir sakıncası olmadığını gördük.

Türkiye’nin En Popüler İsimleri

Emray ismi caiz mi?

Emray ismi dini açıdan caiz mi, Emray ismi İslami açıdan sakıncası var mı diye bakalım. Yaptığımız incelemeye göre Emray ismi hiçbir sakınca içermemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.a) isim koymak hakkında şu hadisleri buyurmuştur:

“Çocuklarınıza ilk hediye ve armağanınız ona güzel ad koymanızdır.”
“Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Kuran’da Geçen İsimler – Dini İsimler

Emray İsminin Ebced Değeri

Ebced Değeri Nedir: Arap alfabesindeki her bir harfin temsil ettiği bir rakam vardır. Bir ismin ebced değeri ise isimlerin Arapça yazılması ile hesaplanır. Bu sayede her bir isimdeki harflerin rakamsal toplamı hesaplanır. Elde edilen bu sayısal değer ise ebced değeridir. Bu ebced değeri yorumlanarak gizli bilgiler ve şifreler ortaya çıkarılır.

Emray isminin Arapça yazılışı: امراى

Harflerىارما
Ebced Değeri101200401

Emray isminin Ebced değeri: 252
Emray isminin Esmâ’sı: en-Nûr
Emray isminin gezegeni: Zühre
Emray isminin günü: Cuma

Emray isminin ebced değeri veya her harfe karşılık gelen rakamlar, sizinle ilgili şifreler içeriyor olabilir. Gelecekte meydana gelecek olayları açıklayabilir. Ayrıca yaşadığınız önemli olayları gizemini aralıyor olabilir. Ebced değeri bütün gizemlerin anahtarı olabilir.

Emray İsimli Ünlüler

Emray isimli ünlülere yaptığımız araştırmalar neticesinde rastlayamadık.

Emray isimli ünlüler olduğunu düşünüyorsanız yorum yaparak bize bildirin. Biz de Emray isimli ünlüleri sitemize ekleyelim.

Sponsorlu Bağlantılar
Popüler İsimler
Sponsorlu Bağlantılar

2 YORUM

  1. Selamlar 2 haftadır adımın anlamını araştırıyorum ve sonunda bulabildim aşırı mutluyum hey dostum sana emray isimli bir ünlü söyleyemem ama emray isimli bir şahıs olduğumu ve türkiye de ki bilinen emray sayısını 1e çıkartmanı isterim

  2. Adımın anlamını 2 haftadır araştırıyorum ve tamamıyla ben anlatılmışım böyle bir isme sahip olduğum diğerlerinden farklı bir isimde olduğumunun bilincinde olmak aşırı hoşuma gidiyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz