Sponsorlu Bağlantılar

Gülsarı ismi denilince akla gelen ilk şey belki de Cengiz Aytmatov‘un “Elveda Gülsarı” isimli kitabı olur. Farsça gül ismi ve Türkçe sarı isminden oluşan Gülsarı isminin anlamını araştırdık. İsmin analizini, kader sayısını, dine uygunluğunu ve çok daha fazlasını bu sayfada bulacaksınız.

Gülsarı İsmi Hakkında Bilgiler

Gülsarı isminin kökeni, cinsiyeti, kullanım oranı, kişi sayısı gibi faydalı bilgileri sıraladık.

  • Gülsarı isminin kökeni: Farsça + Türkçe
  • Gülsarı isminin cinsiyeti: Kız
  • Gülsarı isminin rengi: Pembe
  • Türkiye’deki Gülsarı sayısı: Bilinmiyor
  • Türkiye’de kullanım oranı: Bilinmiyor
  • Gülsarı ismindeki harf sayısı: 7 harfli
  • Gülsarı Kuran’da geçiyor mu: Hayır

Gülsarı İsminin Anlamı Nedir?

Gülsarı isminin anlamı ne diye yerli ve yabancı kaynaklarda araştırma yaptık. Yaptığımız detaylı araştırmaya göre Gülsarı isminin anlamı aşağıdaki gibidir.

1. Sarı gül, sarı çiçek.
2. Çok değerli olan güzel.
Gülsarı ismine uygun isimler: Sarıgül, Gülsan, Gülperi

Gülsarı isminin Kur’an’daki anlamı: Gülsarı ismi Kuran’ı Kerim’de geçmemektedir.

kız isimleri, isim, isminin anlamı, isim anlamı, isminin anlamı ne, isim analizi, bebek isimleri,

Gülsarı İsminin Analizi

Gülsarı adının özelliklerini öğrenmek için Gülsarı isminin analizini yaptık. Gülsarı isminde yer alan her harfin farklı bir karakteristik özelliği temsil ettiğini söyleyelim. Her bir harfe karşılık gelen özellik sizin karakterinizi belirliyor. Buna göre Gülsarı isimli kişilerin karakter özellikleri şöyledir;

G : İnatçı kişilik, gerginlik
Ü : Başarısı sürekli engellenen
L : Sanatsal yeteneğe sahip
S : Hayalperest
A: Atılgan-enerjik
R : Sert yapıya sahip
I: Hassas

İsim Özelliklerinin Yorumu

Gergin bir yapıya sahiptir. İnatçı kişiliği de sahip olması ona negatif özellik kazandırır. Başarısının önüne sürekli engellense de pes etmeden yoluna devam eder. Sanata düşkün olmasının yanı sıra sanatsal yeteneklere de sahiptir. Hayal kurmayı sever ve hayallerinin peşinden gider. Çok girişken yapıya sahiptir ve etrafa enerji saçar. Sert bir mizacı vardır. Duygusal yönden oldukça hassas bir yapıya sahiptir.

Not: Kendiniz İsim Analizini Yapın!

Gülsarı İsminin Numerolojisi

Gülsarı isminin numerolojik değerini tespit etmek için her harfin alfabede kaçıncı rakam olduğuna bakıyoruz. Bu rakamların toplamı ise sizin isminizin numerolojik değerini ortaya çıkarıyor.

G = 8
Ü = 26
L = 15
S = 22
A = 1
R = 21
I = 11

+…………… 104 ⇒ Gülsarı isminin numerolojik değeri

Gülsarı ismi ile aynı numerolojik değere sahip olan isimler, aynı karakteristik özellikleri gösterir.

Gülsarı İsminin Kader Sayısı ve Uyumu

123456789
ABC-ÇDEFG-ĞHI-İ
JKLMNO-ÖPQR
S-ŞTU-ÜVWXYZ

Gülsarı isimin kader sayısını hesapladık. Ancak Gülsarı isimli kişiler soyisimleri ile birlikte hesap yapmaları gerekir. İsminiz ve soyisminizde yer alan harflerin rakamsal karşılığını tablodan bulup topluyorsunuz. Çıkan sonucu tek rakama düşürene kadar kendi arasında toplayın. Sadece 11 ve 22 sayıları özel rakamlardır ve toplanmaz.

Biz şimdi örnek olarak sadece Gülsarı isminin kader sayısını hesaplıyoruz. Ancak siz isminiz ile beraber soyisminizi de hesaplamayı unutmayın.

7+3+3+1+1+9+9 = 33 = 3+3 = 6

Gülsarı isminin kader sayısı: 6

 Aşk adamıdır ve sorumluluklarının farkındadır. Anlayışlıdır ve her şeye karışır. Aşık olduğu kadar kıskançtır. Mutlu ve sıcak bir kişiliğe sahiptir. Güvenilir, koruyucu ve sağlam kişiliğe sahiptir. Sevdiği için her şeyi yapar. Fedakarlıktan kaçınmaz. Başkaları tarafından ihmal edilmiş olma duygusunda ve aşırı kötümser hissetmekten kaçınmalıdır.

DİKKAT: Gülsarı isimli kişiler soyisimleri ile birlikte kader sayılarını hesaplamalılar.

Ayrıca bkz: İsim Kader Sayısı Bulma

Gülsarı isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

Ayrıca bkz: İsim Uyum Analizi

Gülsarı İle İlgili Akrostiş Şiirler

Gülsarı ismi ile ilgili akrostiş şiir yazdık. Eğer sizde akrostiş şiir yazmak isterseniz yorum yaparak bize ulaştırın ve yazıya ekleyelim.

Gözlerimde gördüğün seni
Üşüdüğün geceler sevgimi
Lambadaki ateşi, aşk ateşi
Sana sakladığım sevdamı
Aşk bakışlarındaki beni
Renkgarenk açan gülleri
Iraklardan gelişi anlarsın

Admin: GG

Akrostiş Şiir: Her dizenin ilk harfi yukarıdan aşağıya doğru okunduğunda ortaya bir isim çıkacak biçimde yazılmış şiirdir.

Gülsarı İsmi Konulabilir Mi?

Gülsarı ismi sakıncalı mı yada yeni doğan çocuklara verilir mi verilmez mi diye merak edebilirsiniz. Gülsarı ismini inceledik ve hem anlamı hem de analizi bakımından sakıncalı isim olup olmadığına göz attık. Buna göre Gülsarı ismini vermenin hiçbir sakıncası olmadığını gördük.

Türkiye’nin En Popüler İsimleri

Gülsarı ismi caiz mi?

Gülsarı ismi dini açıdan caiz mi, Gülsarı ismi İslami açıdan sakıncası var mı diye bakalım. Yaptığımız incelemeye göre Gülsarı ismi hiçbir sakınca içermemektedir.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.a) isim koymak hakkında şu hadisleri buyurmuştur:

“Çocuklarınıza ilk hediye ve armağanınız ona güzel ad koymanızdır.”
“Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Kuran’da Geçen İsimler – Dini İsimler

Gülsarı İsminin Ebced Değeri

Ebced Değeri Nedir: Arap alfabesindeki her bir harfin temsil ettiği bir rakam vardır. Bir ismin ebced değeri ise isimlerin Arapça yazılması ile hesaplanır. Bu sayede her bir isimdeki harflerin rakamsal toplamı hesaplanır. Elde edilen bu sayısal değer ise ebced değeridir. Bu ebced değeri yorumlanarak gizli bilgiler ve şifreler ortaya çıkarılır.

Gülsarı isminin Arapça yazılışı: كلسار

Harflerراسلُك
Ebced Değeri20016030020

Gülsarı isminin Ebced değeri: 311
Gülsarı isminin Esmâ’sı: el-Rezzak
Gülsarı isminin gezegeni: Zühre
Gülsarı isminin günü: Cuma

Gülsarı isminin ebced değeri veya her harfe karşılık gelen rakamlar, sizinle ilgili şifreler içeriyor olabilir. Gelecekte meydana gelecek olayları açıklayabilir. Ayrıca yaşadığınız önemli olayları gizemini aralıyor olabilir. Ebced değeri bütün gizemlerin anahtarı olabilir.

Gülsarı İsimli Ünlüler

Gülsarı isimli ünlülere yaptığımız araştırmalar neticesinde rastlayamadık.

Gülsarı isimli ünlüler olduğunu düşünüyorsanız yorum yaparak bize bildirin. Biz de Gülsarı isimli ünlüleri sitemize ekleyelim.

Sponsorlu Bağlantılar