Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Hüseyin İsminin Anlamı Ne?

Hüseyin İsminin İstatistikleri

Hüseyin isminin anlamı ne diye detaylı bir şekilde araştırdık. Ayrıca ismin özelliklerini, isim analizini, ebced değerini, akrostiş şiiri gibi faydalı bilgiler vereceğiz. Öncesinde isim ile ilgili Türkiye’deki istatistiksel bilgilere bakalım;

Sponsorlu Bağlantılar
 • Hüseyin isminin kökeni: Arapça
 • Hüseyin isminin cinsiyeti: Erkek
 • Hüseyin isminin renk sembolü: Mavi
 • Hüseyin isimli kişi sayısı: 560000
 • Hüseyin isminin kullanım oranı: 8
 • Hüseyin isminin harf sayısı: 7
 • Hüseyin ismi Kuran’da geçiyor mu?: Hayır

Hüseyin İsminin Anlamı Nedir?

Hüseyin isminin anlamı ne diye yerli ve yabancı kaynakları araştırdık.

 1. Küçük sevgili.
 2. Ruh ve madde güzelliği.
 3. Hz. Muhammed (s.a.a.)’in torunu, Hz. Ali (a.s.) ve Hz. Fatıma’nın (s.a) küçük oğlu.

Hüseyin ismine uygun isimler: Hasan, Hüseyin Ali

Hüseyin İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Hüseyin isminin Kur’an’daki anlamı: Hüseyin ismi Kuran’ı Kerim’de geçmemektedir.

erkek bebek 1

Hüseyin İsminin Analizi

Hüseyin  isminin analizini yaparken her harfin bir özelliği temsil ettiğini belirtelim:

H: Sakin ve durağan
Ü: Başarısı sürekli engellenen
S: Hayalperest
E: Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar
İ: Kırılgan
N: Sağduyulu

Sponsorlu Bağlantılar

İsim Özelliklerinin Yorumu

Mücadeleci bir yapıya sahip olduğu için hiçbir zaman pes etmez. Sıkıntıların üstesinden gelmeyi başarır. Olaylar karşısında sakinliğini koruyabilir. Genellikle durgun bir görüntü verir. Çabuk kırılan bir yapıya sahip olduğu için hassas davranılması gerekir. Sağduyulu bir insandır. Olaylar karşısında soğukkanlı kalır ve pozitif bakar. Hayal kurmayı sever ve hayallerinin peşinden gider. Geçmişe takılıp kalır ve geçmiş üzüntülerinden kolay kolay kurtulamaz.

Not: Kendiniz İsim Analizini Yapın!

Hüseyin İsminin Numerolojisi

Hüseyin  isminde yer alan harflere alfabede karşılık gelen sayıları yazarak isim numerolojisini de yapalım;

H: 10
Ü: 26
S: 22
E: 6
Y: 28
İ: 12
N: 17

+………… 121

Aynı numerolojik değere sahip olan isimler, aynı karakteristik özellikleri gösterir.

Sponsorlu Bağlantılar

Hüseyin İsminin Kader Sayısı ve Uyumu

123456789
ABC-ÇDEFG-ĞHI-İ
JKLMNO-ÖPQR
S-ŞTU-ÜVWXYZ

Hüseyin isimin kader sayısını tespit edelim. Ancak Hüseyin isimli kişiler, kendilerine ait kader sayısını bulmak için soyisimleri ile birlikte hesaplamalıdır.Şimdi kader sayısını hesaplayalım ve yorumunu yapalım.

Hüseyin ismindeki her harf için yandaki tablodan karşılık gelen rakamları topluyoruz.

8+3+1+5+7+9+5 = 38 = 3+8 =11 (Değişmez Sayı)

Hüseyin isminin Kader sayısı: 11

11 olan kader sayısı için numerolojik yorumu verelim;

“Sezgi gücü gelişmiştir.Ülkücü özellikleri ön plandadır. Keşif yeteneği gelişmiş ve oldukça duyarlıdır. Aynı zamanda fanatiktir.Hayal eder ve öngörüleri oldukça iyidir. Sanatsal özellikleri de öne çıkar. Gergin olmamalı ve aşırı duyarlı olmamaya gayret etmelidir.”

UYARI: Hüseyin isimli kişiler soyisimleri ile birlikte kader sayılarını hesaplamalılar.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bkz: İsim Kader Sayısı Bulma

Hüseyin isimli kişiler sevgilisi veya eşi ile isimlerinin uyumlu olup olmadığını da öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

Ayrıca bkz: İsim Uyum Analizi

Hüseyin İsmi Konulabilir Mi?

Hüseyin ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Hüseyin isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Türkiye’nin En Popüler İsimleri

Hüseyin ismi caiz mi?

Hüseyin ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Hüseyin isminin hiçbir sakınca içermediğini ve kesinlikle tavsiye edildiğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Sponsorlu Bağlantılar

Kuran’da Geçen İsimler – Dini İsimler

Hüseyin İsminin Ebced Değeri

Ebced Değeri Nedir?
Arap alfabesindeki her bir harfin temsil ettiği bir rakam vardır. Bir ismin ebced değeri ise isimlerin Arapça yazılması ile hesaplanır. Bu sayede her bir isimdeki harflerin rakamsal toplamı hesaplanır. Elde edilen bu sayısal değer ise ebced değeridir. Bu ebced değeri yorumlanarak gizli bilgiler ve şifreler ortaya çıkarılır.

Hüseyin isminin Arapça yazılışı: حسين

Harflerنيسح
Ebced Değeri5010608
 • Hüseyin isminin Ebced değeri: 128
 • Hüseyin isminin Esmâ’sı: el-Latif
 • Hüseyin isminin gezegeni: Zühre
 • Hüseyin isminin günü: Cuma

Hüseyin isminin ebced değeri veya her harfe karşılık gelen rakamlar, sizinle ilgili şifreler içeriyor olabilir. Gelecekte meydana gelecek olayları açıklayabilir. Ayrıca yaşadığınız önemli olayları gizemini aralıyor olabilir. Ebced değeri bütün gizemlerin anahtarı olabilir.

Hüseyin İçin Örnek Akrostiş Şiirler

Hüznüm senin adındır ya Hüseyin
Ümitsin ümitsizliğimde ya Hüseyin
Sen bizim için kendini feda ettin
En aşağılık insanları hidayet ettin
Yetmedi bu yola başını da verdin
İz bırakıp aleme her şeyini verdin
Ne çekti çöllerde sensiz Zeyneb’in

Admin: GG

Haydi! Siz de bir akrostiş şiir yazın.

Akrostiş Şiir: Her dizenin ilk harfi yukarıdan aşağıya doğru okunduğunda ortaya bir isim çıkacak biçimde yazılmış şiirdir.

Hüseyin İsimli Ünlüler

Hüseyin  isimli ünlüler ve bu ünlülere ait kısa biyografi bilgileri aşağıdaki gibidir;

 • Hüseyin bin Ali bin Ebu Talib  (626 – 10 Ekim 680), İslam peygamberi Hz.Muhammed’in (s.a.a) torunudur. Dördüncü halife ve birinci imam olan Hz.Ali’nin (as) oğludur. Annesi, Hz.Muhammed’in (s.a.a.) kızı Hz.Fatıma’dır (as). Oniki İmam’ın üçüncüsü olan Hz.Hüseyin (as), İslam Devleti’nin bir Emevi saltanatına dönüşmemesi için mücadele vermiş ve Emevi hükümdarı Yezit tarafından Kerbela’da zalimce başı kesilere şehit edilmiştir.
 • Hüseyin Turan, Türk müzisyen.
 • Hüseyin Çelik, 59. Hükümet’te Milli Eğitim Bakanı, TBMM 22. ve 23. Dönem AKP Van, 24. Dönem Gaziantep milletvekillerindendir.
 • Hüseyin Çimşir, Trabzon’un Araklı ilçesinde doğan Türk futbolcu.
 • Hüseyin Peyda, Yeşilçam’ın en önemli oyuncularından biridir.
 • Hüseyin Avni Danyal, Türk oyuncu.
 • Hüseyin Göçek, Türk hakem. Süper Lig’de ilk defa Kayserispor-Ankaragücü maçında görev yaptı.
 • Hüseyin Altın, Türk arabesk müzik sanatçısı.
 • Hüseyin Kıvrıkoğlu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 23. Genelkurmay Başkanı’dır.
 • Hüseyin Şevki Topuz, Rıfat Ilgaz’ın Hababam Sınıfı isimli kitabında adı geçen karakterlerden biridir. Ayrıca bu karakter Hababam Sınıfı filminde de görülmüş, Ergin Orbey tarafından canlandırılmıştır.
 • Hüseyin Özay, Türk sinema ve dizi oyuncusu.
 • Hüseyin Özay, Türk sinema ve dizi oyuncusu.

Sizin tanıdığınız Hüseyin isimli ünlüler var ise yorum yaparak bizimle paylaşınız.

Hüseyin İsminin Video Analizi

Bu yazıda anlattıklarımızı özet olarak bir videoda izlemek ister misiniz? Cevabınız evet ise aşağıdaki videoyu izleyin. İsminizin videosunu izleyerek kısa ve öz bilgilere sahip olabilirsiniz. Bakalım beğenecek misiniz?

Sponsorlu Bağlantılar
Popüler İsimler
Sponsorlu Bağlantılar

58 YORUM

 1. Bir miktar kitap okudum dinler tarihi ve din ideolojisi ile ilgili, özellikle yaradılış ilk insan ve diğer canlılar çok ilginç saptamalar var..ilk insanın ayağa kalkıp yürümesi, konuşması, diğer canlılardan daha farklı bir beyin yapısına sahip olması ,daha sonra bu yürüyen canlıların bir birini kırıp öldürmemesi için dinler başlıyor..zaten ayağa kalkıp iki ayağı üzerine yürümeye başlayan bu canlılar..düşünme kabiliyetini kazanınca olaylar değişiyor..nedir bu iki ayağı üzerine kalkıp yürüyen ilk insanları din le buluşturan çok açık belli bir takım deliller var..korku gibi.. bilinmeyen görünmeyen varlıklardan ruhani bir varlıkla tanrıyı yarattı insanoğlu..dinler çok daha sonra ortaya çıktı..hele ki islam ve alevilik insan okuyunca üzülüyor ve bir o kadar da bu kavgaları komik buluyor. insan denen canlının alevi olması sünni olması veya başka bir dine inanması neyi değiştirecek ki..zavallı insanoğlu neyin peşinde ..bu güne geldiğimizde din ile yönetimler malesef can alıcı duruma gelmişler, insanlar din deyince herşeyi bırakıp duruyor..din adına her türlü yolsuzluklar vurgunlar yapılıyor…bilmiyorum belki de dindar görünerek farklı bir idelojinin özünü yürüterek bir hesaplaşma peşindeler bilemiyorum ama bazı şeyler açık belli görünüyor..örneğin ben iyi bir müslümanım namaz kılıyorum kuran okuyorum felan demek evet doğrudur ancak yahudi bir dindar la bu tür kişileri ayırt etmek çok zor hatta imkansızdır. yazık yazık yazık insanoğlu uyan artık kalk ayağa doğruya yürü..önce etik de …makarnaya patatese ekmeğe hayır de ben de et yemek süt içmek tatil yapmak istiyorum de ..işte o zaman insan olacaksın ..zavallı insanoğlu uyan artık uyan..By writing H.A. Saygılarımla..

 2. Hz. Imam Huseyin a.s. ismi Kur’an da geciyor. yezidler ne Kadar da dirense, Kur’an biz Ehlibeytte orjinaldir. Allah’in aciga cikardigini gizlemeye ve Allah’in gizledigini aciga cikarmaya gücünüz yetmez.

  Ali Imran Suresi 3:61 de apacik Ehlibeyt hakkinda olan Ayetlerden BIRIDIR. Daha cok ayetler Ehlibeyt hakkindadir. Ahzab Suresi 33:33 de Ehlibeyt hakkinda. Daha nice ayetler Ehlibeyt hakkinda. Kur’an in tek harfini inkar eden kafirdir, siz ise resmen özünü inkar ettiniz.

  Kendinize müslüman demekle müslüman degilsinizdir. Müslüman amel ile olunur, ne ameli islediniz de müslüman oldugunuzu saniyonuz? Selamet yolu tektir, o da Kur’an ve Ehlibeyt. ehli sünnet diye ayrildiniz islamdan, emevilik dini bugünki sunni zihniyetidir. kerbela da Imam Huseyn a.s. imamet icin sehid edildi sizin zihniyetinizde olan dedeleriniz yüzünden.

  Allah mutlaka nurunu tamamlicaktir kafirler istese de istemesede. Allah her hükmünde tam isabet sahibidir, elbet intikam alcak emevi zihniyetinde olan munafiklardan.

 3. Hüseyin EKİNCİ, Sendikası Disk Genel Sekreter Yardımcısı,
  Hüseyin Baradan Sinema oyuncusu

 4. Hüseyin ismi benim hem rahmetli dedemin ismi hemde abimin ismi ben bu ismi çooooooookkkkkkkkk seviyorum ?????????????????????????

 5. HÜSEYİN NİHAL ATSIZ var ondan ünlüsü mü var?Madem ülkücü oluyoruz 3 mayısta ekleyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz