Sponsorlu Bağlantılar

İdris İsmi Hakkında Bilgiler

İdris isminin ülkemizdeki istatiksel bilgilerini ve ismin detaylarını aşağıdaki şekilde sıraladık;

 • İdris ismin kökeni: Arapça
 • İsmin cinsiyeti: Erkek
 • İsmin renk sembolü: Mavi
 • Kişi sayısı: 40.000
 • Kullanım oranı: 497
 • Harf sayısı: 5
 • İdris Kuran’da geçiyor mu: Evet

İdris İsminin Anlamı

İdris isminin anlamı ve manaları şöyledir;

 1. Meyvesi hoş kokulu, kerestesi güzel bir kiraz türü.
 2. Kur’an-ı Kerim’de adı geçen, ilk kez giysi dikip giydiği için terzilerin, ilk kez kalem kullandığı için yazarların piri sayılan İdris Peygamberin adı. (Meryem 56-57. ayetler ve Enbiya 85-86 ayetler).

erkek bebek 4

İdris İsminin Analizi

İdris isminin analizini yaparken İdris ismindeki her bir harfin bir karakteri temsil ettiğini belirtelim ve karater analizini verelim;

İ: Kırılgan
D: Üstün güçlere sahip
R: Sert yapıya sahip
İ: Kırılgan
S: Hayalperest

Not: Kendiniz İsim Analizini Yapın!

İdris İsminin Numerolojisi

İdris isminin numerolojisini ise alfabede her bir harfe karşılık gelen rakamlarla yapıyoruz;

İ: 12
D: 5
R: 21
İ: 12
S: 22

+………… 72

İdris İsminin Kader Sayısı ve Uyumu

Kader Sayısı tablosu, isim kader sayısı, isim uyumu, isim analizi

İdris isminin kader sayısı nasıl hesaplanır, nelere dikkat edilir kısaca açıklayalım. Öncelikle biz burada sadece İdris ismine ait kader sayısını hesaplayacağız. Ancak İdris isimli kişiler kendi kader sayılarını hesaplarken kendi soyisimlerini hesaplamaları gerekecek. Aşağıdaki örnekteki gibi soyisimlerindeki harflere karşılık gelen rakamsal değerleri de hesaplamaları gerekecek. Yandaki tabloya bakarak her harfe karşılık gelen rakamsal değeri alarak isim ve soyisimlerini birlikte hesaplamalılar.

İdris isimli kişiler hem isim hemde soy isimlerine karşılık gelen rakamsal değeri yazarak aşağıdaki gibi toplamalılar. Aşağıda sadece İdris ismi için biz bu işlemi yapıyoruz.

İdris = 9+4+9+9+1 =32 = 3+2 =5 (kader sayısı)

İdris isminin kader sayısına göre özellikleri şöyledir;

Özgürlüğüne düşkündür ve gezmeyi çok sever. Uyum içinde yaşamayı bilir. Erotizme de eğilimli biridir. Cesaret konusunda iyidir ve ikna kabiliyeti yüksektir. Güzel şeyleri kendisinde toplamayı sever. Can sıkıntısına hiç gelemez. Bu yüzden dikkatli olmalıdır ve amacından sapmamalıdır. 

UYARI: İdris isimli kişiler soyisimleri de kullanarak kader sayılarını hesaplayıp, aşağıdaki linkten kader sayısının açıklamasına bakmalıdır. 

Ayrıca bkz: İsim Kader Sayısı Bulma

İdris isimli kişiler sevdiği insanla isim uyumu da analiz edebilir.Öncelikle Kader Sayınızı bulun ve daha sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenin.

Ayrıca bkz: İsim Uyum Analizi

İdris İle İlgili Akrostiş Şiirler

İnci gibi parlayan gözlerin
Dünya tatlısı sözlerin
Rüzgarları kıskandıran sesin
İçime sığmaz sevgin
Sevgiliden de öte sevdim…

Admin: GG

İdris İsmi Konulabilir Mi?

İdris ismi içerdiği anlamlar bakımından hiçbir sakınca içermemektedir.Bu yüzden yeni doğan bebeklere İdris ismi koymanın hiçbir sakıncası yoktur.

İdris İsimli Ünlüler

İdris isimli ünlüler ve bu ünlülere ait kısa biyografik bilgiler aşağıdaki gibidir; (biyografik bilgilerin kaynağı: vikipedi)

 1. Hz. İdris (as), Kur’an-ı Kerim’de adı geçen, ilk kez giysi dikip giydiği için terzilerin, ilk kez kalem kullandığı için yazarların piri sayılan İdris Peygamberin adı.
 2. I. İdris, tam adı Sidi Muhammed İdris El Mehdi es-Senusi (d. 12 Mart 1890, Trablusgarp – ö. 25 Mayıs 1983, Mısır), Libya’nın 1951’de bağımsızlığını kazanmasından sonra ilk kral olarak göreve başladı.

Sizin tanıdığınız İdris isimli ünlüler var ise yorum yaparak bizimle paylaşınız.

İdris İsiminin Video Analizi

Sponsorlu Bağlantılar