İsim Kader Sayısı

Sponsorlu Bağlantılar
 İsminizin Kader Sayısını ve Yorumunu Öğrenin

Bir isimde yer alan her harfin karşılığında bir rakamsal değer söz konusudur. İsminizde yer alan harflere karşılık gelen rakamların toplamı ise sizin kişilik özelliğinizi göstermektedir. Yani rakamların toplamı ile elde ettiğiniz rakam sizin kişilik özelliklerinizi ortaya koyar.

“Pythagoran” sistemi denilen ve sayılarla türetilen Numeroloji’de her harfin bir rakama karşılık geldiğini göreceksiniz. Aşağıdaki tabloda her harfe karşılık gelen rakamlar verilmiştir. Böylece isim ve soyadımızdaki her harfin hangi rakama denk geldiğini bularak kader sayımızı hesaplamış olacağız.

Kader Sayısı Nasıl Bulunur?

123456789
ABC-ÇDEFG-ĞHI-İ
JKLMNO-ÖPQR
S-ŞTU-ÜVWXYZ

Yukarıda tabloda göreceğiniz üzere her harfin bir rakamsal değeri var. Şimdi bir örnek ile kader sayısının nasıl bulunduğunu anlatalım.

CEM YILMAZ isminin kader sayısını bulalım.

C: 3
E: 5
M: 4
Y: 7
I: 9
L: 3
M: 4
A: 1
Z: 8

+….44

44 sayısını tek basamağa indirmemiz gerekiyor.Bunun için:

44= 4+4 = 8

Cem Yılmaz isminin kader sayısı : 8

Tablodan 8 sayısının karakteristik özellikleri şöyledir;

  • Yöneticilik yetenekleri ön planda olur. Organizasyon yeteneği oldukça yüksektir. Güçlü bir kişiliğe sahiptir ve maddi anlamda oldukça güçlüdür.
  • Kararlı ve sonuca odaklı bir kişiliğe sahiptir. Parasal anlamda oldukça başarılıdır.
  • Amacına giden yolda karşısında gördüğü insanlara karşı vurdumduymaz ve duygusuz davranmaktan kaçınmalıdır.
Sponsorlu Bağlantılar
Kader Sayısının Anlamları

Kader sayısı 1’den 9’a kadar olan sayılardır. Ancak “Değişmez Sayı” olarak 11 ve 22 sayıları bulunur. Yani bir ismin kader sayısını hesaplarken 11 yada 22 sayısına ulaşırsanız bunları tek basamağa indirmiyorsunuz.

1’den 9’a kadar olan sayılar ile 11 ve 22 sayılarının her biri bir kişiliği yansıtır. Siz de kendi kader sayınızı hesapladıktan sonra aşağıdaki tabloda yer alan kişilik özelliklerinden kendi özelliklerinize bakın.

Şimdi aşağıdaki tablodan her bir kader sayısının yansıttığı kişilik özelliklerine göz atalım.
1 Bağımsızlığına ve özgürlüğüne düşkündür. Yaratıcıdır ve egoları yüksektir. Kendine düşkündür. Bu insanların liderlik özellikleri ön plandadır. Oldukça hırslıdır ve iş hayatında aşırılıktan kaçınmalıdır.  Hem aceleci davranmaktan hem de hükmedici davranmaktan uzak durmalılar.

2  Sezgileri kuvvetlidir. İş birlikçidir ve aşırı duyarlıdır. Tasarım ve kavrama yeteneği vardır. Bu insan hem barış yanlısıdır hem de sevgi doludur. Eleştirici biridir ve ortaklık için en çok idealdir. Detaylara fazla takılıp kalmamalı ve yalnız kalmamaya özen göstermelidir.

 Sanatsal anlamda çok kabiliyetlidir. Sosyal bir kişiliğe sahiptir. Dost canlısıdır ve yüzeysel düşünür. Dışa dönük bir insandır. Eğlenceyi sever ve hayattan zevk alır. Monotonluğu sevmez, yaratıcı ve duyarlıdır. Disiplin konusunda sıkıntıları vardır  ve disiplinli olmayı öğrenmelidir.

Sağlam bir karakteri vardır. Pratik bir insandır ve oldukça güvenilirdir. Çalışma konusunda oldukça disiplinlidir. Başarılı olmak için her şeyi yapar. Çok iyi bir arkadaştır. Aşırı güvenlik duygusunun kaçınmalıdır.

Özgürlüğüne düşkündür ve gezmeyi çok sever. Uyum içinde yaşamayı bilir. Erotizme de eğilimli biridir. Cesaret konusunda iyidir ve ikna kabiliyeti yüksektir. Güzel şeyleri kendisinde toplamayı sever. Can sıkıntısına hiç gelemez. Bu yüzden dikkatli olmalıdır ve amacından sapmamalıdır. 

 Aşk adamıdır ve sorumluluklarının farkındadır. Anlayışlıdır ve her şeye karışır. Aşık olduğu kadar kıskançtır. Mutlu ve sıcak bir kişiliğe sahiptir. Güvenilir, koruyucu ve sağlam kişiliğe sahiptir. Sevdiği için her şeyi yapar. Fedakarlıktan kaçınmaz. Başkaları tarafından ihmal edilmiş olma duygusunda ve aşırı kötümser hissetmekten kaçınmalıdır.

7 ⇒ Zeki ve ruhsal yönden kuvvetlidir. Zihin analizini iyi yapar ve eleştiren bir kişiliğe sahiptir. Oldukça baskındır ve sır saklamayı bilir. Düşünür gibi derinlere dalar. Değişken bir yapısı vardır. İyi şeyleri elde edememe ve yalnız kalma duygusunu bir kenara atmalı. Soğuk ve mesafeli durmaktan kaçınmalıdır.

 Yöneticilik yetenekleri ön planda olur. Organizasyon yeteneği oldukça yüksektir. Güçlü bir kişiliğe sahiptir ve maddi anlamda oldukça güçlüdür. Kararlı ve sonuca odaklı bir kişiliğe sahiptir. Parasal anlamda oldukça başarılıdır. Amacına giden yolda karşısında gördüğü insanlara karşı vurdumduymaz ve duygusuz davranmaktan kaçınmalıdır. 

9 ⇒ Sanatsal anlamda yeteneklidir. Hümanist bir kişiliğe sahiptir. Romantizm ve duygusallık onun işidir. Konforu seven biridir. Sezgileri oldukça kuvvetlidir. Duyarlı ve yaratıcı özelliklere sahiptir. Kendisini ispatlamak için her şeyi yapar. Tek yapması gereken kötü alışkanlıklarını terketmek ve küçük detayları takılıp kalmamaktır. 

11 ⇒ Sezgi gücü gelişmiştir. Ülkücü özellikleri ön plandadır. Keşif yeteneği gelişmiş ve oldukça duyarlıdır. Aynı zamanda fanatiktir. Hayal eder ve öngörüleri oldukça iyidir. Sanatsal özellikleri de öne çıkar. Gergin olmamalı ve aşırı duyarlı olmamaya gayret etmelidir.

22 ⇒ İdealist bir kişiliğe sahiptir. Parayı kendine çeken ve maddi alanlarda başarılı olur. Zenginliği çabuk elde eder. Ayrıca saldırgandır. Pratik düşünür ve amacına sadık kalır. Evrensel bir düşünce sistemine sahiptir. Geleceğe çok fazla düşkün olmamalı ve dünyaya erken gelmiş olma duygusundan kurtulmalıdır. 

Numerolojik Eşleşim ve İsim Uyumu

Kendi isminize ait kader sayınızı tespit ettikten sonra eşiniz yada sevgiliniz ile isim uyumunuzu da kontrol edebilirsiniz. Kader sayınızı bulduktan sonra eşinizin de kader sayısını tespit edin daha sonra nasıl uyum içerisinde olacağınızı görün.

Her ikinizin kader sayısı ile eşleşimine bakarak nasıl bir geleceğe sahip olacağınız konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Aşağıdaki linkten İsim Uyumu Analizini yapabilirsiniz.

Bkz: İsim Uyumu Analizi

Sponsorlu Bağlantılar
339 YORUMLAR

  1. Hayatımda bu kadar saçma, bu kadar doğa üstü kişilik arayışı, bukadar bilim dışı uydurma biaey görmedim. Sayılara verilen numaralar bile saçma. Yurt dışından araklama olduğu için c ve ç harfleri aynı numara. Komik. Her şeye böyle hurafetik bakış açısı geliştiren toplum bilimden uzak kalmaya ve gelişinden mahrum olmaya mecburdur…

  2. Bunlar şaka amaçlı siz kafanıza takmayin zaten de allah’tan başka kimse bilemez inanmayın şaka amaçlı uğraşmak için evde canımız sıkılıyor özellikle bu kan denizinde birbirimizi kurtarmanın gerekiyor bu arada mecaz yazdım gerçeği kovit 19 da birbirimizi uyarabiliriz çünkü başka yapabileceğimiz bir şey yok

  3. 6 çıktı ama hesap çok önemli matematiği olmayan yapamaz üzgünüm gidin matematik öğrenin sonra bu sitelere gelin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here