Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Jisoo İsminin Anlamı Ne?

Jisoo isminin anlamı tam olarak bilinmemektedir. Çünkü Kore dilinde yazılan heceye göre anlam değişmektedir. Dolayısı ile bu isim de kullanılan heceler neler ise anlamları da o heceler belirleyecektir. Jisoo isminin analizi ve özelliklerini, isim numerolojisini, isim kader sayısını da öğreneceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Jisoo İsmi Hakkında Bilgiler

Jisoo isminin kökeni, cinsiyeti, kullanım oranı, kişi sayısı gibi faydalı bilgileri sıraladık.

  • Jisoo isminin kökeni: Korece
  • Jisoo isminin cinsiyeti: Üniseks (Kız/Erkek)
  • Jisoo isminin rengi: Pembe / Mavi
  • Türkiye’deki Jisoo sayısı: Bilinmiyor
  • Türkiye’de kullanım oranı: Bilinmiyor
  • Jisoo ismindeki harf sayısı: 5 harfli
  • Jisoo Kuran’da geçiyor mu: Hayır

Jisoo İsminin Anlamı Nedir?

Jisoo isminin anlamı ne diye yerli ve yabancı kaynaklarda araştırma yaptık. Yaptığımız detaylı araştırmaya göre Jisoo isminin anlamı aşağıdaki gibidir.

1. İsmin her hecesini yazmak için kullanılan hanjaya göre anlamı değişir. Güney Kore hükümetinin resmi hanja listesinde “ji” yazan 46 hanja ve v “soo” yazan 67 hanja vardır. Bu yüzden genel bir anlamı yoktur.
Jisoo ismine uygun isimler: Arjin, Mari, Aso 

Jisoo isminin Kur’an’daki anlamı: Jisoo ismi Kuran’ı Kerim’de geçmemektedir.

isminin anlamı ne, erkek ismi, kız ismi, popüler isimler, kız bebek ismi, erkek bebek ismi, isminin anlamı nedir, kız bebek resmi, erkek bebek resmi

Jisoo İsminin Analizi

Jisoo adının özelliklerini öğrenmek için Jisoo isminin analizini yaptık. Jisoo isminde yer alan her harfin farklı bir karakteristik özelliği temsil ettiğini söyleyelim. Her bir harfe karşılık gelen özellik sizin karakterinizi belirliyor. Buna göre Jisoo isimli kişilerin karakter özellikleri şöyledir;

J : Kaprisli ve kıskanç
İ : Kırılgan
S : Hayalperest
O : Gizliliği sever
Ö : İçine kapalı

Sponsorlu Bağlantılar

İsim Özelliklerinin Yorumu

Kıskanç biridir ve kaprisleri çoğu zaman çekilmez olabilir. Çabuk kırılan bir yapıya sahip olduğu için hassas davranılması gerekir. Hayal kurmayı sever ve hayallerinin peşinden gider. Sırlar, gizemler kendisinde toplanır. Verilecek bir sırrınız varsa hiç düşünmeyin.

Not: Kendiniz İsim Analizini Yapın!

Jisoo İsminin Numerolojisi

Jisoo isminin numerolojik değerini tespit etmek için her harfin alfabede kaçıncı rakam olduğuna bakıyoruz. Bu rakamların toplamı ise sizin isminizin numerolojik değerini ortaya çıkarıyor.

J: 13
İ: 12
S: 22
O: 18
O: 18

+Toplam: 83 ⇒ Jisoo isminin numerolojik değeri

Jisoo ismi ile aynı numerolojik değere sahip olan isimler, aynı karakteristik özellikleri gösterir.

Jisoo İsminin Kader Sayısı ve Uyumu

123456789
ABC-ÇDEFG-ĞHI-İ
JKLMNO-ÖPQR
S-ŞTU-ÜVWXYZ 

Jisoo isimin kader sayısını hesapladık. Ancak Jisoo isimli kişiler soyisimleri ile birlikte hesap yapmaları gerekir. İsminiz ve soyisminizde yer alan harflerin rakamsal karşılığını tablodan bulup topluyorsunuz. Çıkan sonucu tek rakama düşürene kadar kendi arasında toplayın. Sadece 11 ve 22 sayıları özel rakamlardır ve toplanmaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Biz şimdi örnek olarak sadece Jisoo isminin kader sayısını hesaplıyoruz. Ancak siz isminiz ile beraber soyisminizi de hesaplamayı unutmayın.

1+9+1+6+6 = 23 = 2+3 = 5

Jisoo isminin kader sayısı: 5

Özgürlüğüne düşkündür ve gezmeyi çok sever. Uyum içinde yaşamayı bilir. Erotizme de eğilimli biridir. Cesaret konusunda iyidir ve ikna kabiliyeti yüksektir. Güzel şeyleri kendisinde toplamayı sever. Can sıkıntısına hiç gelemez. Bu yüzden dikkatli olmalıdır ve amacından sapmamalıdır.  “

DİKKAT: Jisoo isimli kişiler soyisimleri ile birlikte kader sayılarını hesaplamalılar.

Ayrıca bkz: İsim Kader Sayısı Bulma

Jisoo ismini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

Ayrıca bkz: İsim Uyum Analizi

Jisoo İle İlgili Akrostiş Şiirler

Jisoo ismi ile ilgili akrostiş şiir yazdık. Eğer sizde akrostiş şiir yazmak isterseniz yorum yaparak bize ulaştırın ve yazıya ekleyelim.

Sponsorlu Bağlantılar

Jelatinli sevdaları görmez gözüm
İçinde ebediyet vardır aşkımın
Sen yazıldın gönlüme sevdiğim
Onurum aşkındandır bil istedim
O zaman gelir vuslatı yaşarım

Admin: GG

Akrostiş Şiir: Her dizenin ilk harfi yukarıdan aşağıya doğru okunduğunda ortaya bir isim çıkacak biçimde yazılmış şiirdir.

Jisoo İsmi Konulabilir Mi?

Jisoo ismi sakıncalı mı yada yeni doğan çocuklara verilir mi verilmez mi diye merak edebilirsiniz. Jisoo ismini inceledik ve hem anlamı hem de analizi bakımından sakıncalı isim olup olmadığına göz attık. Buna göre Jisoo ismini vermenin hiçbir sakıncası olmadığını gördük.

Türkiye’nin En Popüler İsimleri

Jisoo ismi caiz mi?

Jisoo ismi dini açıdan caiz mi, Jisoo ismi İslami açıdan sakıncası var mı diye bakalım. Yaptığımız incelemeye göre Jisoo ismi hiçbir sakınca içermemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.a) isim koymak hakkında şu hadisleri buyurmuştur:

“Çocuklarınıza ilk hediye ve armağanınız ona güzel ad koymanızdır.” “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”
Kuran’da Geçen İsimler – Dini İsimler

Jisoo İsminin Ebced Değeri

Ebced Değeri Nedir: Arap alfabesindeki her bir harfin temsil ettiği bir rakam vardır. Bir ismin ebced değeri ise isimlerin Arapça yazılması ile hesaplanır. Bu sayede her bir isimdeki harflerin rakamsal toplamı hesaplanır. Elde edilen bu sayısal değer ise ebced değeridir. Bu ebced değeri yorumlanarak gizli bilgiler ve şifreler ortaya çıkarılır.

Jisoo isminin Arapça yazılışı: ژصوو

Harflerووصژ
Ebced Değeri66907

Jisoo isminin Ebced değeri: 109
Jisoo isminin Esmâ’sı:el-Adl
Jisoo isminin gezegeni:Güneş
Jisoo isminin günü: Pazar

Jisoo isminin ebced değeri veya her harfe karşılık gelen rakamlar, sizinle ilgili şifreler içeriyor olabilir. Gelecekte meydana gelecek olayları açıklayabilir. Ayrıca yaşadığınız önemli olayları gizemini aralıyor olabilir. Ebced değeri bütün gizemlerin anahtarı olabilir.

Jisoo İsimli Ünlüler

Jisoo isimli ünlüler var mı, varsa kimler diye yaptığımız araştırma sonucunda aşağıdaki sonuçlara ulaştık.

  1. Jisoo ya da Kim Ji-soo, Güney Koreli şarkıcı ve aktris.

Jisoo isimli ünlüler olduğunu düşünüyorsanız yorum yaparak bize bildirin. Biz de Jisoo isimli ünlüleri sitemize ekleyelim.

Sponsorlu Bağlantılar
Popüler İsimler
Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz