Sponsorlu Bağlantılar

Karya isminin anlamı ne imiş öğreneceksiniz ancak çok daha fazlasını da size vadediyoruz. Karya isminin analizi ve özelliklerini, isim numerolojisini, isim kader sayısını da öğreneceksiniz. Ayrıca isim ebced değerini, isim akrostiş şiirini, ismin dine uygunluğu gibi faydalı bilgiler de burada… Hadi başlayalım…

Karya İsmi Hakkında Bilgiler

Karya isminin kökeni, cinsiyeti, kullanım oranı, kişi sayısı gibi faydalı bilgileri sıraladık.

  • Karya isminin kökeni: Latin
  • Karya isminin cinsiyeti: Erkek
  • Karya isminin rengi: Mavi
  • Türkiye’deki Karya sayısı: Bilinmiyor
  • Türkiye’de kullanım oranı: Bilinmiyor
  • Karya ismindeki harf sayısı: 5 harfli
  • Karya Kuran’da geçiyor mu: Hayır

Karya İsminin Anlamı Nedir?

Karya isminin anlamı ne diye yerli ve yabancı kaynaklarda araştırma yaptık. Yaptığımız detaylı araştırmaya göre Karya isminin anlamı aşağıdaki gibidir.

1.  Herodot’a göre, Zeus ve Creta’nın oğlu efsanevi Kral Kar, Karya’yı kurdu ve kendi adını bu bölgeye verdi. Kral Kar’ın şehri anlamında.
Karya ismine uygun isimler: Karye, Arya, Sarya

Karya isminin Kur’an’daki anlamı: Karya ismi Kuran’ı Kerim’de geçmemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar
erkek isimleri, isim, isminin anlamı, isim anlamı, isminin anlamı ne, isim analizi, bebek isimleri,

Karya İsminin Analizi

Karya adının özelliklerini öğrenmek için Karya isminin analizini yaptık. Karya isminde yer alan her harfin farklı bir karakteristik özelliği temsil ettiğini söyleyelim. Her bir harfe karşılık gelen özellik sizin karakterinizi belirliyor. Buna göre Karya isimli kişilerin karakter özellikleri şöyledir;

K: Başarılı, unvan sahibi
A: Atılgan-enerjik
R: Sert yapıya sahip
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar
A: Atılgan-enerjik

İsim Özelliklerinin Yorumu

Başarıya odaklı bir kişiliğe sahiptir. Dolayısı ile en güzel unvanları bünyesinde toplar. Çok girişken yapıya sahiptir ve etrafa enerji saçar. Sert bir mizacı vardır. Geçmişe takılıp kalır ve geçmiş üzüntülerinden kolay kolay kurtulamaz.

Not: Kendiniz İsim Analizini Yapın!

Karya İsminin Numerolojisi

Karya isminin numerolojik değerini tespit etmek için her harfin alfabede kaçıncı rakam olduğuna bakıyoruz. Bu rakamların toplamı ise sizin isminizin numerolojik değerini ortaya çıkarıyor.

K: 14
A: 1
R: 21
Y: 28
A: 1

+…………… 65 ⇒ Karya isminin numerolojik değeri

Karya ismi ile aynı numerolojik değere sahip olan isimler, aynı karakteristik özellikleri gösterir.

Karya İsminin Kader Sayısı ve Uyumu

1 2 3 4 5 6 7 8 9
A B C-Ç D E F G-Ğ H I-İ
J K L M N O-Ö P Q R
S-Ş T U-Ü V W X Y Z

Karya isimin kader sayısını hesapladık. Ancak Karya isimli kişiler soyisimleri ile birlikte hesap yapmaları gerekir. İsminiz ve soyisminizde yer alan harflerin rakamsal karşılığını tablodan bulup topluyorsunuz. Çıkan sonucu tek rakama düşürene kadar kendi arasında toplayın. Sadece 11 ve 22 sayıları özel rakamlardır ve toplanmaz.

Biz şimdi örnek olarak sadece Karya isminin kader sayısını hesaplıyoruz. Ancak siz isminiz ile beraber soyisminizi de hesaplamayı unutmayın.

2+1+9+7+1 = 20 = 2+0 = 2

Karya isminin kader sayısı: 2

2  Sezgileri kuvvetlidir. İş birlikçidir ve aşırı duyarlıdır. Tasarım ve kavrama yeteneği vardır. Bu insan hem barış yanlısıdır hem de sevgi doludur. Eleştirici biridir ve ortaklık için en çok idealdir. Detaylara fazla takılıp kalmamalı ve yalnız kalmamaya özen göstermelidir.

DİKKAT: Karya isimli kişiler soyisimleri ile birlikte kader sayılarını hesaplamalılar.

Ayrıca bkz: İsim Kader Sayısı Bulma

Karya isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

Ayrıca bkz: İsim Uyum Analizi

Karya İle İlgili Akrostiş Şiirler

Karya ismi ile ilgili akrostiş şiir yazdık. Eğer sizde akrostiş şiir yazmak isterseniz yorum yaparak bize ulaştırın ve yazıya ekleyelim.

Kara bir sevda benimkisi
Aşık olduğum meçhul sevgili
Rüzgar kokusunu getirir şimdi
Yokluğu acı bir bekleyiş belki
Ayrılık bir gün bitecek sevgili…

Admin: GG

Akrostiş Şiir: Her dizenin ilk harfi yukarıdan aşağıya doğru okunduğunda ortaya bir isim çıkacak biçimde yazılmış şiirdir.

Karya İsmi Konulabilir Mi?

Karya ismi sakıncalı mı yada yeni doğan çocuklara verilir mi verilmez mi diye merak edebilirsiniz. Karya ismini inceledik ve hem anlamı hem de analizi bakımından sakıncalı isim olup olmadığına göz attık. Buna göre Karya ismini vermenin hiçbir sakıncası olmadığını gördük.

Türkiye’nin En Popüler İsimleri

Karya ismi caiz mi?

Karya ismi dini açıdan caiz mi, Karya ismi İslami açıdan sakıncası var mı diye bakalım. Yaptığımız incelemeye göre Karya ismi hiçbir sakınca içermemektedir.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.a) isim koymak hakkında şu hadisleri buyurmuştur:

“Çocuklarınıza ilk hediye ve armağanınız ona güzel ad koymanızdır.”
“Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Kuran’da Geçen İsimler – Dini İsimler

Karya İsminin Ebced Değeri

Ebced Değeri Nedir: Arap alfabesindeki her bir harfin temsil ettiği bir rakam vardır. Bir ismin ebced değeri ise isimlerin Arapça yazılması ile hesaplanır. Bu sayede her bir isimdeki harflerin rakamsal toplamı hesaplanır. Elde edilen bu sayısal değer ise ebced değeridir. Bu ebced değeri yorumlanarak gizli bilgiler ve şifreler ortaya çıkarılır.

Karya isminin Arapça yazılışı: قارىا

Harfler ا ي ر ا ق
Ebced Değeri 1 200 10 1 100

Karya isminin Ebced değeri: 312
Karya isminin Esmâ’sı: er-Rakîb
Karya isminin gezegeni: Zühre
Karya isminin günü: Cuma

Karya isminin ebced değeri veya her harfe karşılık gelen rakamlar, sizinle ilgili şifreler içeriyor olabilir. Gelecekte meydana gelecek olayları açıklayabilir. Ayrıca yaşadığınız önemli olayları gizemini aralıyor olabilir. Ebced değeri bütün gizemlerin anahtarı olabilir.

Karya İsimli Ünlüler

Karya isimli ünlülere yaptığımız araştırmalar neticesinde rastlayamadık.

Karya isimli ünlüler olduğunu düşünüyorsanız yorum yaparak bize bildirin. Biz de Karya isimli ünlüleri sitemize ekleyelim.

Sponsorlu Bağlantılar