Sponsorlu Bağlantılar

Kelâmi isminin anlamı ne imiş öğreneceksiniz ancak çok daha fazlasını da size vadediyoruz. Kelâmi isminin analizi ve özelliklerini, isim numerolojisini, isim kader sayısını da öğreneceksiniz. Ayrıca isim ebced değerini, isim akrostiş şiirini, ismin dine uygunluğu gibi faydalı bilgiler de burada… Hadi başlayalım…

Kelâmi İsmi Hakkında Bilgiler

Kelâmi isminin kökeni, cinsiyeti, kullanım oranı, kişi sayısı gibi faydalı bilgileri sıraladık.

  • Kelâmi isminin kökeni: Arapça
  • Kelâmi isminin cinsiyeti: Erkek
  • Kelâmi isminin rengi: Mavi
  • Türkiye’deki Kelâmi sayısı: Bilinmiyor
  • Türkiye’de kullanım oranı: Bilinmiyor
  • Kelâmi isimindeki harf sayısı: 6 harfli
  • Kelâmi Kuran’da geçiyor mu: Evet

Kelâmi İsminin Anlamı Nedir?

Kelâmi isminin anlamı ne diye yerli ve yabancı kaynaklarda araştırma yaptık. Yaptığımız detaylı araştırmaya göre Kelâmi isminin anlamı aşağıdaki gibidir.

1. Söze ilişkin, sözle ilgili.
2. Söz söyleme, konuşma.
3. Kuran’da Araf Suresi 144. ayette geçer.
Kelâmi ismine uygun isimler: Selami, Kemal, Kerami

Kelâmi isminin Kur’an’daki anlamı: Konuşma.

Sponsorlu Bağlantılar
erkek isimleri, isim, isminin anlamı, isim anlamı, isminin anlamı ne, isim analizi, bebek isimleri,

Kelâmi İsminin Analizi

Kelâmi adının özelliklerini öğrenmek için Kelâmi isminin analizini yaptık. Kelâmi isminde yer alan her harfin farklı bir karakteristik özelliği temsil ettiğini söyleyelim. Her bir harfe karşılık gelen özellik sizin karakterinizi belirliyor. Buna göre Kelâmi isimli kişilerin karakter özellikleri şöyledir;

K : Başarılı, unvan sahibi
E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden
L : Sanatsal yeteneğe sahip
A : Atılgan, enerjik
M : Ticarete yatkın
İ : Kırılgan

İsim Özelliklerinin Yorumu

Başarıya odaklı bir kişiliğe sahiptir. Dolayısı ile en güzel unvanları bünyesinde toplar. Mücadeleci bir yapıya sahip olduğu için hiçbir zaman pes etmez. Sıkıntıların üstesinden gelmeyi başarır. Sanata düşkün olmasının yanı sıra sanatsal yeteneklere de sahiptir. Çok girişken yapıya sahiptir ve etrafa enerji saçar. Kafası ticarete çok iyi çalışır ve ticareti sever. Çabuk kırılan bir yapıya sahip olduğu için hassas davranılması gerekir.

Not: Kendiniz İsim Analizini Yapın!

Kelâmi İsminin Numerolojisi

Kelâmi isminin numerolojik değerini tespit etmek için her harfin alfabede kaçıncı rakam olduğuna bakıyoruz. Bu rakamların toplamı ise sizin isminizin numerolojik değerini ortaya çıkarıyor.

K = 14
E = 6
L = 15
A = 1
M = 16
İ = 12

+…………… 64  ⇒ Kelâmi isminin numerolojik değeri

Kelâmi ismi ile aynı numerolojik değere sahip olan isimler, aynı karakteristik özellikleri gösterir.

Kelâmi İsminin Kader Sayısı ve Uyumu

1 2 3 4 5 6 7 8 9
A B C-Ç D E F G-Ğ H I-İ
J K L M N O-Ö P Q R
S-Ş T U-Ü V W X Y Z

Kelâmi isimin kader sayısını hesapladık. Ancak Kelâmi isimli kişiler soyisimleri ile birlikte hesap yapmaları gerekir. İsminiz ve soyisminizde yer alan harflerin rakamsal karşılığını tablodan bulup topluyorsunuz. Çıkan sonucu tek rakama düşürene kadar kendi arasında toplayın. Sadece 11 ve 22 sayıları özel rakamlardır ve toplanmaz.

Biz şimdi örnek olarak sadece Kelâmi isminin kader sayısını hesaplıyoruz. Ancak siz isminiz ile beraber soyisminizi de hesaplamayı unutmayın.

2+5+3+1+4+9 = 24 = 2+4 = 6

Kelâmi isminin kader sayısı: 6

 Aşk adamıdır ve sorumluluklarının farkındadır. Anlayışlıdır ve her şeye karışır. Aşık olduğu kadar kıskançtır. Mutlu ve sıcak bir kişiliğe sahiptir. Güvenilir, koruyucu ve sağlam kişiliğe sahiptir. Sevdiği için her şeyi yapar. Fedakarlıktan kaçınmaz. Başkaları tarafından ihmal edilmiş olma duygusunda ve aşırı kötümser hissetmekten kaçınmalıdır.

DİKKAT: Kelâmi isimli kişiler soyisimleri ile birlikte kader sayılarını hesaplamalılar.

Ayrıca bkz: İsim Kader Sayısı Bulma

Kelâmi isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

Ayrıca bkz: İsim Uyum Analizi

Kelâmi İle İlgili Akrostiş Şiirler

Kelâmi ismi ile ilgili akrostiş şiir yazdık. Eğer sizde akrostiş şiir yazmak isterseniz yorum yaparak bize ulaştırın ve yazıya ekleyelim.

Kim bilir aşk nerede gezer
Ellerimde koy aştan bir eser
Lisanım sadece seni söyler
Aşkı söyler gönül aşkı ister
Mutluluğu çok görme güzel
İçime kor düşürme güzel…

Admin: GG

Akrostiş Şiir: Her dizenin ilk harfi yukarıdan aşağıya doğru okunduğunda ortaya bir isim çıkacak biçimde yazılmış şiirdir.

Kelâmi İsmi Konulabilir Mi?

Kelâmi ismi sakıncalı mı yada yeni doğan çocuklara verilir mi verilmez mi diye merak edebilirsiniz. Kelâmi ismini inceledik ve hem anlamı hem de analizi bakımından sakıncalı isim olup olmadığına göz attık. Buna göre Kelâmi ismini vermenin hiçbir sakıncası olmadığını gördük.

Türkiye’nin En Popüler İsimleri

Kelâmi ismi caiz mi?

Kelâmi ismi dini açıdan caiz mi, Kelâmi ismi İslami açıdan sakıncası var mı diye bakalım. Yaptığımız incelemeye göre Kelâmi ismi hiçbir sakınca içermemektedir.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.a) isim koymak hakkında şu hadisleri buyurmuştur:

“Çocuklarınıza ilk hediye ve armağanınız ona güzel ad koymanızdır.”
“Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Kuran’da Geçen İsimler – Dini İsimler

Kelâmi İsminin Ebced Değeri

Ebced Değeri Nedir: Arap alfabesindeki her bir harfin temsil ettiği bir rakam vardır. Bir ismin ebced değeri ise isimlerin Arapça yazılması ile hesaplanır. Bu sayede her bir isimdeki harflerin rakamsal toplamı hesaplanır. Elde edilen bu sayısal değer ise ebced değeridir. Bu ebced değeri yorumlanarak gizli bilgiler ve şifreler ortaya çıkarılır.

Kelâmi isminin Arapça yazılışı: كلامى

Harfler ی م ا ل ك
Ebced Değeri 10 40 1 30 20

Kelâmi isminin Ebced değeri: 101
Kelâmi isminin Esmâ’sı: el-Azîz
Kelâmi isminin gezegeni: Merih
Kelâmi isminin günü: Salı

Kelâmi isminin ebced değeri veya her harfe karşılık gelen rakamlar, sizinle ilgili şifreler içeriyor olabilir. Gelecekte meydana gelecek olayları açıklayabilir. Ayrıca yaşadığınız önemli olayları gizemini aralıyor olabilir. Ebced değeri bütün gizemlerin anahtarı olabilir.

Kelâmi İsimli Ünlüler

Kelâmi isimli ünlülere yaptığımız araştırmalar neticesinde rastlayamadık.

Kelâmi isimli ünlüler olduğunu düşünüyorsanız yorum yaparak bize bildirin. Biz de Kelâmi isimli ünlüleri sitemize ekleyelim.

Sponsorlu Bağlantılar