Sponsorlu Bağlantılar

Lion isminin anlamı ne imiş öğreneceksiniz ancak çok daha fazlasını da size vadediyoruz. Lion isminin analizi ve özelliklerini, isim numerolojisini, isim kader sayısını da öğreneceksiniz. Ayrıca isim ebced değerini, isim akrostiş şiirini, ismin dine uygunluğu gibi faydalı bilgiler de burada… Hadi başlayalım…

Lion İsmi Hakkında Bilgiler

Lion isminin kökeni, cinsiyeti, kullanım oranı, kişi sayısı gibi faydalı bilgileri sıraladık.

  • Lion isminin kökeni: Latince / Yunanca
  • Lion isminin cinsiyeti: Erkek
  • Lion isminin rengi: Mavi
  • Türkiye’deki Lion sayısı: Bilinmiyor
  • Türkiye’de kullanım oranı: Bilinmiyor
  • Lion ismindeki harf sayısı: 4 harfli
  • Lion Kuran’da geçiyor mu: Hayır

Lion İsminin Anlamı Nedir?

Lion isminin anlamı ne diye yerli ve yabancı kaynaklarda araştırma yaptık. Yaptığımız detaylı araştırmaya göre Lion isminin anlamı aşağıdaki gibidir.

1. Aslan.
Lion ismine uygun isimler: Leo, Leon, Liyan

Lion isminin Kur’an’daki anlamı: Lion ismi Kuran’ı Kerim’de geçmemektedir.

erkek isimleri, isim, isminin anlamı, isim anlamı, isminin anlamı ne, isim analizi, bebek isimleri,

Lion İsminin Analizi

Lion adının özelliklerini öğrenmek için Lion isminin analizini yaptık. Lion isminde yer alan her harfin farklı bir karakteristik özelliği temsil ettiğini söyleyelim. Her bir harfe karşılık gelen özellik sizin karakterinizi belirliyor. Buna göre Lion isimli kişilerin karakter özellikleri şöyledir;

L : Sanatsal yeteneğe sahip
İ : Kırılgan
O : Gizliliği sever
N : Sağduyulu

İsim Özelliklerinin Yorumu

Sanata düşkün olmasının yanı sıra sanatsal yeteneklere de sahiptir. Çabuk kırılan bir yapıya sahip olduğu için hassas davranılması gerekir. Sırlar, gizemler kendisinde toplanır. Verilecek bir sırrınız varsa hiç düşünmeyin. Sağduyulu bir insandır. Olaylar karşısında soğukkanlı kalır ve pozitif bakar.

Not: Kendiniz İsim Analizini Yapın!

Lion İsminin Numerolojisi

Lion isminin numerolojik değerini tespit etmek için her harfin alfabede kaçıncı rakam olduğuna bakıyoruz. Bu rakamların toplamı ise sizin isminizin numerolojik değerini ortaya çıkarıyor.

L = 15
İ = 12
O = 18
N = 17

+…………… 62  ⇒ Lion isminin numerolojik değeri

Lion ismi ile aynı numerolojik değere sahip olan isimler, aynı karakteristik özellikleri gösterir.

Lion İsminin Kader Sayısı ve Uyumu

123456789
ABC-ÇDEFG-ĞHI-İ
JKLMNO-ÖPQR
S-ŞTU-ÜVWXYZ

Lion isimin kader sayısını hesapladık. Ancak Lion isimli kişiler soyisimleri ile birlikte hesap yapmaları gerekir. İsminiz ve soyisminizde yer alan harflerin rakamsal karşılığını tablodan bulup topluyorsunuz. Çıkan sonucu tek rakama düşürene kadar kendi arasında toplayın. Sadece 11 ve 22 sayıları özel rakamlardır ve toplanmaz.

Biz şimdi örnek olarak sadece Lion isminin kader sayısını hesaplıyoruz. Ancak siz isminiz ile beraber soyisminizi de hesaplamayı unutmayın.

3+9+6+5 = 23 = 2+3 = 5

Lion isminin kader sayısı: 5

Özgürlüğüne düşkündür ve gezmeyi çok sever. Uyum içinde yaşamayı bilir. Erotizme de eğilimli biridir. Cesaret konusunda iyidir ve ikna kabiliyeti yüksektir. Güzel şeyleri kendisinde toplamayı sever. Can sıkıntısına hiç gelemez. Bu yüzden dikkatli olmalıdır ve amacından sapmamalıdır.

DİKKAT: Lion isimli kişiler soyisimleri ile birlikte kader sayılarını hesaplamalılar.

Ayrıca bkz: İsim Kader Sayısı Bulma

Lion isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

Ayrıca bkz: İsim Uyum Analizi

Lion İle İlgili Akrostiş Şiirler

Lion ismi ile ilgili akrostiş şiir yazdık. Eğer sizde akrostiş şiir yazmak isterseniz yorum yaparak bize ulaştırın ve yazıya ekleyelim.

Lisanım sensin sevdiğim
İsmin dilimde ezbersin
Ok gibi saplanır sevgin
Nefesinle hayat verdin

Admin: GG

Akrostiş Şiir: Her dizenin ilk harfi yukarıdan aşağıya doğru okunduğunda ortaya bir isim çıkacak biçimde yazılmış şiirdir.

Lion İsmi Konulabilir Mi?

Lion ismi sakıncalı mı yada yeni doğan çocuklara verilir mi verilmez mi diye merak edebilirsiniz. Lion ismini inceledik ve hem anlamı hem de analizi bakımından sakıncalı isim olup olmadığına göz attık. Buna göre Lion ismini vermenin hiçbir sakıncası olmadığını gördük.

Türkiye’nin En Popüler İsimleri

Lion ismi caiz mi?

Lion ismi dini açıdan caiz mi, Lion ismi İslami açıdan sakıncası var mı diye bakalım. Yaptığımız incelemeye göre Lion ismi hiçbir sakınca içermemektedir.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.a) isim koymak hakkında şu hadisleri buyurmuştur:

“Çocuklarınıza ilk hediye ve armağanınız ona güzel ad koymanızdır.”
“Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Kuran’da Geçen İsimler – Dini İsimler

Lion İsminin Ebced Değeri

Ebced Değeri Nedir: Arap alfabesindeki her bir harfin temsil ettiği bir rakam vardır. Bir ismin ebced değeri ise isimlerin Arapça yazılması ile hesaplanır. Bu sayede her bir isimdeki harflerin rakamsal toplamı hesaplanır. Elde edilen bu sayısal değer ise ebced değeridir. Bu ebced değeri yorumlanarak gizli bilgiler ve şifreler ortaya çıkarılır.

Lion isminin Arapça yazılışı: لىون

Harflerنويل
Ebced Değeri5061030

Lion isminin Ebced değeri: 96
Lion isminin Esmâ’sı: el-Azîz
Lion isminin gezegeni: Merih
Lion isminin günü: Salı

Lion isminin ebced değeri veya her harfe karşılık gelen rakamlar, sizinle ilgili şifreler içeriyor olabilir. Gelecekte meydana gelecek olayları açıklayabilir. Ayrıca yaşadığınız önemli olayları gizemini aralıyor olabilir. Ebced değeri bütün gizemlerin anahtarı olabilir.

Lion İsimli Ünlüler

Lion isimli ünlülere yaptığımız araştırmalar neticesinde rastlayamadık.

Lion isimli ünlüler olduğunu düşünüyorsanız yorum yaparak bize bildirin. Biz de Lion isimli ünlüleri sitemize ekleyelim.

Sponsorlu Bağlantılar