Sponsorlu Bağlantılar

Mahnur isminin anlamı ne imiş öğreneceksiniz ancak çok daha fazlasını da size vadediyoruz. Mahnur isminin analizi ve özelliklerini, isim numerolojisini, isim kader sayısını da öğreneceksiniz. Ayrıca isim ebced değerini, isim akrostiş şiirini, ismin dine uygunluğu gibi faydalı bilgiler de burada… Hadi başlayalım…

Mahnur İsmi Hakkında Bilgiler

Mahnur isminin kökeni, cinsiyeti, kullanım oranı, kişi sayısı gibi faydalı bilgileri sıraladık.

  • Mahnur isminin kökeni: Farsça + Arapça
  • Mahnur isminin cinsiyeti: Kız
  • Mahnur isminin rengi: Pembe
  • Türkiye’deki Mahnur sayısı: Bilinmiyor
  • Türkiye’de kullanım oranı: Bilinmiyor
  • Mahnur isimindeki harf sayısı: 6 harfli
  • Mahnur Kuran’da geçiyor mu: Hayır

Mahnur İsminin Anlamı Nedir?

Mahnur isminin anlamı ne diye yerli ve yabancı kaynaklarda araştırma yaptık. Yaptığımız detaylı araştırmaya göre Mahnur isminin anlamı aşağıdaki gibidir.

1. Işıklı ay.
Mahnur ismine uygun isimler: Mahinur, Mahmur, Mahmure

Mahnur isminin Kur’an’daki anlamı: Mahnur ismi Kuran’ı Kerim’de geçmemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar
kız isimleri, isim, isminin anlamı, isim anlamı, isminin anlamı ne, isim analizi, bebek isimleri,

Mahnur İsminin Analizi

Mahnur adının özelliklerini öğrenmek için Mahnur isminin analizini yaptık. Mahnur isminde yer alan her harfin farklı bir karakteristik özelliği temsil ettiğini söyleyelim. Her bir harfe karşılık gelen özellik sizin karakterinizi belirliyor. Buna göre Mahnur isimli kişilerin karakter özellikleri şöyledir;

M: Ticarete yatkınlık
A: Atılgan-enerjik
H: Sakin ve durağan
N: Sağduyulu
U: Durgun, çok ağır hareket eden
R: Sert yapıya sahip

İsim Özelliklerinin Yorumu

Kafası ticarete çok iyi çalışır ve ticareti sever. Çok girişken yapıya sahiptir ve etrafa enerji saçar. Olaylar karşısında sakinliğini koruyabilir. Genellikle durgun bir görüntü verir. Sağduyulu bir insandır. Olaylar karşısında soğukkanlı kalır ve pozitif bakar. Ağır başlı ve aceleci olmayan bir yapısı vardır. Sert bir mizacı vardır.

Not: Kendiniz İsim Analizini Yapın!

Mahnur İsminin Numerolojisi

Mahnur isminin numerolojik değerini tespit etmek için her harfin alfabede kaçıncı rakam olduğuna bakıyoruz. Bu rakamların toplamı ise sizin isminizin numerolojik değerini ortaya çıkarıyor.

M: 16
A: 1
H: 10
N: 17
U: 25
R: 21

+…………… 90 ⇒ Mahnur isminin numerolojik değeri

Mahnur ismi ile aynı numerolojik değere sahip olan isimler, aynı karakteristik özellikleri gösterir.

Mahnur İsminin Kader Sayısı ve Uyumu

1 2 3 4 5 6 7 8 9
A B C-Ç D E F G-Ğ H I-İ
J K L M N O-Ö P Q R
S-Ş T U-Ü V W X Y Z

Mahnur isimin kader sayısını hesapladık. Ancak Mahnur isimli kişiler soyisimleri ile birlikte hesap yapmaları gerekir. İsminiz ve soyisminizde yer alan harflerin rakamsal karşılığını tablodan bulup topluyorsunuz. Çıkan sonucu tek rakama düşürene kadar kendi arasında toplayın. Sadece 11 ve 22 sayıları özel rakamlardır ve toplanmaz.

Biz şimdi örnek olarak sadece Mahnur isminin kader sayısını hesaplıyoruz. Ancak siz isminiz ile beraber soyisminizi de hesaplamayı unutmayın.

4+1+8+5+3+9 = 30 = 3+0 = 3

Mahnur isminin kader sayısı: 3

 Sanatsal anlamda çok kabiliyetlidir. Sosyal bir kişiliğe sahiptir. Dost canlısıdır ve yüzeysel düşünür. Dışa dönük bir insandır. Eğlenceyi sever ve hayattan zevk alır. Monotonluğu sevmez, yaratıcı ve duyarlıdır. Disiplin konusunda sıkıntıları vardır  ve disiplinli olmayı öğrenmelidir.

DİKKAT: Mahnur isimli kişiler soyisimleri ile birlikte kader sayılarını hesaplamalılar.

Ayrıca bkz: İsim Kader Sayısı Bulma

Mahnur isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

Ayrıca bkz: İsim Uyum Analizi

Mahnur İle İlgili Akrostiş Şiirler

Mahnur ismi ile ilgili akrostiş şiir yazdık. Eğer sizde akrostiş şiir yazmak isterseniz yorum yaparak bize ulaştırın ve yazıya ekleyelim.

Muradım sadece sendedir
Aklım fikrim seninledir
Her an aşkın benimledir
Ne söylersem sevdadandır
Uzak yakın gelişinledir
Ruh sana esir olmuştur

Admin: GG

Akrostiş Şiir: Her dizenin ilk harfi yukarıdan aşağıya doğru okunduğunda ortaya bir isim çıkacak biçimde yazılmış şiirdir.

Mahnur İsmi Konulabilir Mi?

Mahnur ismi sakıncalı mı yada yeni doğan çocuklara verilir mi verilmez mi diye merak edebilirsiniz. Mahnur ismini inceledik ve hem anlamı hem de analizi bakımından sakıncalı isim olup olmadığına göz attık. Buna göre Mahnur ismini vermenin hiçbir sakıncası olmadığını gördük.

Türkiye’nin En Popüler İsimleri

Mahnur ismi caiz mi?

Mahnur ismi dini açıdan caiz mi, Mahnur ismi İslami açıdan sakıncası var mı diye bakalım. Yaptığımız incelemeye göre Mahnur ismi hiçbir sakınca içermemektedir.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.a) isim koymak hakkında şu hadisleri buyurmuştur:

“Çocuklarınıza ilk hediye ve armağanınız ona güzel ad koymanızdır.”
“Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Kuran’da Geçen İsimler – Dini İsimler

Mahnur İsminin Ebced Değeri

Ebced Değeri Nedir: Arap alfabesindeki her bir harfin temsil ettiği bir rakam vardır. Bir ismin ebced değeri ise isimlerin Arapça yazılması ile hesaplanır. Bu sayede her bir isimdeki harflerin rakamsal toplamı hesaplanır. Elde edilen bu sayısal değer ise ebced değeridir. Bu ebced değeri yorumlanarak gizli bilgiler ve şifreler ortaya çıkarılır.

Mahnur isminin Arapça yazılışı: ماه نور

Harfler ر و ن ه ا م
Ebced Değeri 200 6 50 5 1 40

Mahnur isminin Ebced değeri: 302
Mahnur isminin Esmâ’sı: el-Basîr
Mahnur isminin gezegeni: Güneş
Mahnur isminin günü: Pazar

Mahnur isminin ebced değeri veya her harfe karşılık gelen rakamlar, sizinle ilgili şifreler içeriyor olabilir. Gelecekte meydana gelecek olayları açıklayabilir. Ayrıca yaşadığınız önemli olayları gizemini aralıyor olabilir. Ebced değeri bütün gizemlerin anahtarı olabilir.

Mahnur İsimli Ünlüler

Mahnur isimli ünlülere yaptığımız araştırmalar neticesinde rastlayamadık.

Mahnur isimli ünlüler olduğunu düşünüyorsanız yorum yaparak bize bildirin. Biz de Mahnur isimli ünlüleri sitemize ekleyelim.

Sponsorlu Bağlantılar