Sponsorlu Bağlantılar

Nevri isminin anlamı ne imiş diye detaylı bir araştırma yaptık. Buna göre Nevri isminin anlamı ışıklı ve parlak şeklindedir. Arapça kökenli erkek ismi olan Nevri ismi, içerdiği anlamlar itibari ile güzel bir isimdir. Kuran’da geçmeyen bir isim olan Nevri ismi hakkında detaylı bilgiler de vereceğiz. Nevri İsmi Hakkında Bilgiler

Nevri İsmi Hakkında Bilgiler

Nevri isminin kökeni, cinsiyeti, kullanım oranı, kişi sayısı gibi faydalı bilgileri sıraladık.

  • Nevri isminin kökeni: Arapça
  • Nevri isminin cinsiyeti: Erkek
  • Nevri isminin rengiMavi
  • Türkiye’deki Nevri sayısı: Bilinmiyor
  • Türkiye’de kullanım oranı: Bilinmiyor
  • Nevri ismindeki harf sayısı: 5 harfli
  • Nevri Kuran’da geçiyor mu: Hayır

Nevri İsminin Anlamı Nedir?

Nevri isminin anlamı ne diye yerli ve yabancı kaynaklarda araştırma yaptık. Yaptığımız detaylı araştırmaya göre Nevri isminin anlamı aşağıdaki gibidir.

1. Işıklı, parlak.
Nevri ismine uygun isimler: Nevriye, Nevrim, Nevra, Cevri

Nevri isminin Kur’an’daki anlamı: Nevri ismi Kuran’ı Kerim’de geçmemektedir.

erkek isimleri, isim, isminin anlamı, isim anlamı, isminin anlamı ne, isim analizi, bebek isimleri,

Nevri İsminin Analizi

Nevri adının özelliklerini öğrenmek için Nevri isminin analizini yaptık. Nevri isminde yer alan her harfin farklı bir karakteristik özelliği temsil ettiğini söyleyelim. Her bir harfe karşılık gelen özellik sizin karakterinizi belirliyor. Buna göre Nevri isimli kişilerin karakter özellikleri şöyledir;

N: Sağduyulu
E: Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden
V: Kendi içine dönük, umursamaz
R: Sert yapıya sahip
İ: Kırılgan

İsim Özelliklerinin Yorumu

Sağduyulu bir insandır. Olaylar karşısında soğukkanlı kalır ve pozitif bakar. Mücadeleci bir yapıya sahip olduğu için hiçbir zaman pes etmez. Sıkıntıların üstesinden gelmeyi başarır. Umursamaz tavırları onu vurdumduymaz gösterse de içine kapalı biridir. Sert bir mizacı vardır. Çabuk kırılan bir yapıya sahip olduğu için hassas davranılması gerekir.

Not: Kendiniz İsim Analizini Yapın!

Nevri İsminin Numerolojisi

Nevri isminin numerolojik değerini tespit etmek için her harfin alfabede kaçıncı rakam olduğuna bakıyoruz. Bu rakamların toplamı ise sizin isminizin numerolojik değerini ortaya çıkarıyor.

N: 17
E: 6
V: 27
R: 21
İ: 12

+…………… 83 ⇒ Nevri isminin numerolojik değeri

Nevri ismi ile aynı numerolojik değere sahip olan isimler, aynı karakteristik özellikleri gösterir.

Nevri İsminin Kader Sayısı ve Uyumu

123456789
ABC-ÇDEFG-ĞHI-İ
JKLMNO-ÖPQR
S-ŞTU-ÜVWXYZ

Nevri isimin kader sayısını hesapladık. Ancak Nevri isimli kişiler soyisimleri ile birlikte hesap yapmaları gerekir. İsminiz ve soyisminizde yer alan harflerin rakamsal karşılığını tablodan bulup topluyorsunuz. Çıkan sonucu tek rakama düşürene kadar kendi arasında toplayın. Sadece 11 ve 22 sayıları özel rakamlardır ve toplanmaz.

Biz şimdi örnek olarak sadece Nevri isminin kader sayısını hesaplıyoruz. Ancak siz isminiz ile beraber soyisminizi de hesaplamayı unutmayın.

5+5+4+9+9 = 32 = 3+2 = 5

Nevri isminin kader sayısı: 5

Özgürlüğüne düşkündür ve gezmeyi çok sever. Uyum içinde yaşamayı bilir. Erotizme de eğilimli biridir. Cesaret konusunda iyidir ve ikna kabiliyeti yüksektir. Güzel şeyleri kendisinde toplamayı sever. Can sıkıntısına hiç gelemez. Bu yüzden dikkatli olmalıdır ve amacından sapmamalıdır.  

DİKKAT: Nevri isimli kişiler soyisimleri ile birlikte kader sayılarını hesaplamalılar.

Ayrıca bkz: İsim Kader Sayısı Bulma

Nevri isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

Ayrıca bkz: İsim Uyum Analizi

Nevri İle İlgili Akrostiş Şiirler

Nevri ismi ile ilgili akrostiş şiir yazdık. Eğer sizde akrostiş şiir yazmak isterseniz yorum yaparak bize ulaştırın ve yazıya ekleyelim.

Neredeysen bir haber sal bana
Elinden tutar bırakmam bir daha
Vermem seni dünya çıksa karşıma
Renklerin eşsizdir aşk bahçemde
İçimde bir aşk büyüttüm baksana

Admin: GG

Akrostiş Şiir: Her dizenin ilk harfi yukarıdan aşağıya doğru okunduğunda ortaya bir isim çıkacak biçimde yazılmış şiirdir.

Nevri İsmi Konulabilir Mi?

Nevri ismi sakıncalı mı yada yeni doğan çocuklara verilir mi verilmez mi diye merak edebilirsiniz. Nevri ismini inceledik ve hem anlamı hem de analizi bakımından sakıncalı isim olup olmadığına göz attık. Buna göre Nevri ismini vermenin hiçbir sakıncası olmadığını gördük.

Türkiye’nin En Popüler İsimleri

Nevri ismi caiz mi?

Nevri ismi dini açıdan caiz mi, Nevri ismi İslami açıdan sakıncası var mı diye bakalım. Yaptığımız incelemeye göre Nevri ismi hiçbir sakınca içermemektedir.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.a) isim koymak hakkında şu hadisleri buyurmuştur:

“Çocuklarınıza ilk hediye ve armağanınız ona güzel ad koymanızdır.”
“Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Kuran’da Geçen İsimler – Dini İsimler

Nevri İsminin Ebced Değeri

Ebced Değeri Nedir: Arap alfabesindeki her bir harfin temsil ettiği bir rakam vardır. Bir ismin ebced değeri ise isimlerin Arapça yazılması ile hesaplanır. Bu sayede her bir isimdeki harflerin rakamsal toplamı hesaplanır. Elde edilen bu sayısal değer ise ebced değeridir. Bu ebced değeri yorumlanarak gizli bilgiler ve şifreler ortaya çıkarılır.

Nevri isminin Arapça yazılışı: نوري

Harflerيرون
Ebced Değeri10200650

Nevri isminin Ebced değeri: 266
Nevri isminin Esmâ’sı: er-Rahîm
Nevri isminin gezegeni: Güneş
Nevri isminin günü: Pazar

Nevri isminin ebced değeri veya her harfe karşılık gelen rakamlar, sizinle ilgili şifreler içeriyor olabilir. Gelecekte meydana gelecek olayları açıklayabilir. Ayrıca yaşadığınız önemli olayları gizemini aralıyor olabilir. Ebced değeri bütün gizemlerin anahtarı olabilir.

Nevri İsimli Ünlüler

Nevri isimli ünlülere yaptığımız araştırmalar neticesinde rastlayamadık.

Nevri isimli ünlüler olduğunu düşünüyorsanız yorum yaparak bize bildirin. Biz de Nevri isimli ünlüleri sitemize ekleyelim.

Sponsorlu Bağlantılar