Sponsorlu Bağlantılar

Yüşa İsminin İstatistikleri

Yüşa ismine ait Türkiye’deki istatiki bilgileri ve temel bilgileri sıralayalım;

  • İsmin kökeni: İbranice
  • İsmin cinsiyeti: Erkek
  • İsmin renk sembolü: Mavi
  • Kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kullanım oranı: Bilinmiyor
  • Harf sayısı: 4
  • Kuran’da geçiyor mu: Hayır

Yüşa İsminin Anlamı

Yüşa isminin anlamı ve manaları şöyledir;

  1. Yuşâ Peygamber. Yuşâ Peygamber bir rivayate göre Musa Peygamber ile birlikte Mecmeul-Bayreyn’e (Boğaziçi) gelmiş ve vefat ederek bu tepeye gömülmüştür. Çeşitli tefsirlerde Yuşâ’nın Musa’nın vefatından sonra peygamber olarak görevlendirildiği, Hıristiyanların ve Yahudilerin ona Yeşu dedikleri nakledilir.

erkek bebek 4

Yüşa İsminin Analizi

Yüşa isminin analizini yaparken Yüşa ismindeki her bir harfin bir karakteri temsil ettiğini belirtelim ve karater analizini verelim;

Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar
Ü: Başarısı sürekli engellenen
Ş: Çok üretken ve güçlü
A: Atılgan-enerjik

Not: Kendiniz İsim Analizini Yapın!

Yüşa İsminin Numerolojisi

Yüşa isminin numerolojisini ise alfabede her bir harfe karşılık gelen rakamlarla yapıyoruz;

Y: 28
Ü: 26
Ş: 23
A: 1

+………… 78

Yüşa İsminin Kader Sayısı ve Uyumu

123456789
ABC-ÇDEFG-ĞHI-İ
JKLMNO-ÖPQR
S-ŞTU-ÜVWXYZ

Yüşa isminin kader sayısı nasıl hesaplanır, nelere dikkat edilir kısaca açıklayalım. Öncelikle biz burada sadece Yüşa ismine ait kader sayısını hesaplayacağız. Ancak Yüşa isimli kişiler kendi kader sayılarını hesaplarken kendi soyisimlerini hesaplamaları gerekecek. Aşağıdaki örnekteki gibi soyisimlerindeki harflere karşılık gelen rakamsal değerleri de hesaplamaları gerekecek. Yandaki tabloya bakarak her harfe karşılık gelen rakamsal değeri alarak isim ve soyisimlerini birlikte hesaplamalılar.

Yüşa isimli kişiler hem isim hemde soy isimlerine karşılık gelen rakamsal değeri yazarak aşağıdaki gibi toplamalılar. Aşağıda sadece Yüşa ismi için biz bu işlemi yapıyoruz.

Yüşa = 7+3+1+1 =12 = 1+2 =3 (kader sayısı)

Yüşa isminin kader sayısına göre özellikleri şöyledir;

Sanatsal anlamda çok kabiliyetlidir. Sosyal bir kişiliğe sahiptir. Dost canlısıdır ve yüzeysel düşünür. Dışa dönük bir insandır. Eğlenceyi sever ve hayattan zevk alır. Monotonluğu sevmez, yaratıcı ve duyarlıdır.Disiplin konusunda sıkıntıları vardır  ve disiplinli olmayı öğrenmelidir.

UYARI: Yüşa isimli kişiler soyisimleri de kullanarak kader sayılarını hesaplayıp, aşağıdaki linkten kader sayısının açıklamasına bakmalıdır. 

Ayrıca bkz: İsim Kader Sayısı Bulma

Yüşa isimli kişiler sevdiği insanla isim uyumu da analiz edebilir.Öncelikle Kader Sayınızı bulun ve daha sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenin.

Ayrıca bkz: İsim Uyum Analizi

https://ismininanlamine.com/wp-admin/edit.php?paged=258

Yüşa İle İlgili Akrostiş Şiirler

Yürüyorum peşin sıra
Ümitlerim sıra sıra
Şanla şerefle bu ömre
Aşkımı serdim yollarına

Admin : GG

Yüşa İsmi Konulabilir Mi?

Yüşa ismi içerdiği anlamlar bakımından hiçbir sakınca içermemektedir. Bu yüzden yeni doğan bebeklere Yüşa ismi koymanın hiçbir sakıncası yoktur.

Yüşa İsimli Ünlüler

Yüşa isimli ünlüler ve bu ünlülere ait kısa biyografik bilgiler aşağıdaki gibidir; (biyografik bilgilerin kaynağı: vikipedi)

  1. Yuşâ Peygamber. Yuşâ Peygamber bir rivayate göre Musa Peygamber ile birlikte Mecmeul-Bayreyn’e (Boğaziçi) gelmiş ve vefat ederek bu tepeye gömülmüştür. Çeşitli tefsirlerde Yuşâ’nın Musa’nın vefatından sonra peygamber olarak görevlendirildiği, Hıristiyanların ve Yahudilerin ona Yeşu dedikleri nakledilir.

Sizin tanıdığınız Yüşa isimli ünlüler var ise yorum yaparak bizimle paylaşınız.

Yüşa İsminin Video Analizi

Sponsorlu Bağlantılar