ABCÇDEFGHİKLMNOÖPRSŞTUVYZ

İklima İsminin Anlamı Ne?

İklima İsmi Hakkında Bilgiler

İklima isminin ülkemizdeki istatiksel bilgilerini ve ismin detaylarını aşağıdaki şekilde sıraladık;

 • İklima ismin kökeni: Arapça
 • İsmin cinsiyeti: Kız
 • İsmin renk sembolü: Pembe
 • Kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Kullanım oranı: Bilinmiyor
 • Harf sayısı: 6
 • İklima Kuran’da geçiyor mu: Hayır

İklima İsminin Anlamı

Sponsorlu Bağlantılar

İklima isminin anlamı ve manaları şöyledir;

 1. İklima isminin anlamı internet ortamında “Adem a.s ilk kız çocuğu dünyaya gelen en güzel 3 kadından biri” olarak geçmektedir ancak bu bilginin herhangi bir kaynağı yoktur. Tamamen uydurulmuş bir isim ve anlam olabilir.

Güncelleme (17.03.2014)

Yaptığımız son araştırmalarda İsrailiyat kaynaklarda İklima ismi geçmektedir. İklima olarak değil de Aklima olarak geçmektedir. Aklima isminin Türkçe’ye İklima olarak geçmiş olabileceğini düşünüyoruz. 

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Aklima yada İklima İsrail kaynaklarında Hz. Adem’in (as) ilk kız çocuğunun ismi olarak geçiyor. Kabil ile birlikte dünyaya gelen ikiz çocuk.

kız bebek 1

İklima İsminin Analizi

İklima isminin analizini yaparken İklima ismindeki her bir harfin bir karakteri temsil ettiğini belirtelim ve karater analizini verelim;

İ: Kırılgan
K: Başarılı, unvan sahibi
L: Sanatsal yeteneğe sahip
İ: Kırılgan
M: Ticarete yatkınlık
A: Atılgan-enerjik

Not: Kendiniz İsim Analizini Yapın!

Sponsorlu Bağlantılar

İklima İsminin Numerolojisi

İklima isminin numerolojisini ise alfadece her bir harfe karşılık gelen rekamlarla yapıyoruz;

İ: 12
K: 14
L: 15
İ: 12
M: 16
A: 1

+………… 70

İklima İle İlgili Akrostiş Şiirler

İnan sevgime ben seni sevdim
Kendimi bildim bileli
Lütfedip görseydin halimi
İnan severdin sende seni seveni
Mutlu etmek istersen beni
Aşk dolu bir yürekle al beni

İklima İsmi Konulabilir Mi?

İklima ismi içerdiği anlamlar bakımından tamamen saçmadır. Uydurma anlamlar atfedildiği için bu ismin çocuklara verilmesini kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Güncelleme (17.03.2014)

Yaptığımız araştırmalar neticesinde İklima isminin İsrail kaynaklarında Hz. Adem’in (as) kızı olarak geçiyor. Hiçbir ayet ve hadiste bu isim geçmediği için ve kaynak pek güvenilir olmadığı için bu ismi çocuklarınıza vermenizi tavsiye etmiyoruz. 

İklima İsimli Ünlüler

İklima isimli ünlülere araştırmalarımız sonucunda rastlayamadık.

Sizin tanıdığınız İklima isimli ünlüler var ise yorum yaparak bizimle paylaşınız.

İklima İsminin Anlamı Ne?
3.5 (70.91%) 33 oy
+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le


isim aşk testi


Etiketler: , , , , ,


Benzer İsimler

71 Yorum : “İklima İsminin Anlamı Ne?”

 1. tayyibe uzun 29 Eylül 2015 at 13:13 #

  sevgili admin, bu cahillerle uğraşmak gerçekten boşuna.

  soru çok net: hangi ayette geçiyor?

  ısrarla bu soru hiç sorulmamış, defalarca posaları çıkarılırcasına yenilmemişler gibi davranabilirler.

  hala bir cevap var mı?

  YOK. ahahahhahahhahahah

  iklimacım,
  benden duyduklarını bana satmaya çalışıyorsun hala ya. sen merak ettin, ben de cevap verdim cicim, yanıtını kaldıramayacağın şeyleri merak etme bundan sonra olsun bitsin.

  EVET İKLİMA, SORU NET. HANGİ AYET?

  şeyi soracağım bir de, sen invertörlü müydün?

 2. esra 06 Kasım 2015 at 16:55 #

  Hayır iklimanin anlami kafkasyada acan bir cicektir

 3. Yaren 14 Kasım 2015 at 20:45 #

  Merhaba arkadaşlar.Benim çok yakın bir arkadaşımın adı İklima.Kendisine isminin anlamını sorduğumuzda ”Kafkasya’da açan bir çiçek.” demişti.Yani Esra’ya katılıyorum.O doğru söylüyor eminim ki…Bilgileri güncellerseniz sevinirim.Çünkü İklima isminin anlamını tamamiyle yanlış aktarmışsınız insanlara.Ayıp yahu!Biraz daha araştırarak daha net bilgilere erişebilirdiniz.Kopyala yapıştırla olmaz,zihniyet çok yanlış.Yazdıklarımı ciddiye alırsanız sevinirim….
  Bu arada arkadaşım İklima’dan bahsetmek gerekirse o müthiş bir insan!Ve adı gibi eşsiz.

 4. Tayyibe Uzun 16 Kasım 2015 at 15:48 #

  Yaren ve Esra hanımlar,
  kaynağınız neresi, kaynak verebilir misiniz?
  zira iklima ve kaflasya kelimlerini aratınca bir likte çıktıkları tek site burası ve sizin yazdıklarınız.
  Esra hanım bence tamamen uydurmuşsunuz 🙂

 5. esra 16 Kasım 2015 at 18:20 #

  Yarencim gerçekten doğru konuşmussun. Bilmeden etmeden burada yorum yapılıyor. Ben üzülüyorum açıkçası. Iklimanin babaannesi bu ismi ona bu şekilde aktarmis. Biraz bilinçlenip sonra böyle paylaşımlar yapalım. Milleti kandırmakta bir yere kadar

 6. irem 17 Kasım 2015 at 23:52 #

  o kavga ettiginiz iklima benim ablam bak tayyibecim sen kendi ismine bir baksana ve seni inandirmak zorunda degiliz sen git o cahilligine devam et ne diyelim senin kaderind de cahil olmak varmis merak etme senin icin dua edicem ….

 7. Yaren 18 Kasım 2015 at 00:52 #

  Sayın Tayyibe Uzun;
  Esra arkadaşımızı ben tanımıyorum ancak öğrendiğim kadarıyla ikimizin de İklima adlı arkadaşları var ve bize anlamını bu şekilde söylediler.O zaman bir doğruluk payı olmalı değil mi?Niye gelip burada ”iklima” isminin anlamıyla ilgili yanlış bilgiler uydursun,saçmalamayın.Sadece bildiklerini paylaşıyor.Siz niye bu kadar içerlediniz anlamış değilim.Niye durduk yere sataşıyorsunuz esraya?
  Diyorsunuz ki net aleminde kafkasya ve iklimanın birlikte anıldığı tek site burası o da sizin yorumlarınız…Neyin kafasını yaşıyorsunuz siz?Yukarıda şöyle yazıyor:Tamamen uydurulmuş bir anlam da olabilir.” İklima ismiyle ilgili net bir bilgi yazılmamış sitede.Onlar da emin değiller zaten.
  Esra Hanım ve benim söylediğim anlam umarım dikkate alınır ve araştırma süreci başlatılır.İki kişi aynı şeyi söylüyorsa mutlaka doğruluk payı vardır emin olun.Sağlıcakla…
  Bu arada bütün iklimalara selam olsun,bence çok güzel bir isim.Anlamı da hoş ”Kafkasya’da açan bir çiçek.”

 8. Yaren 18 Kasım 2015 at 00:57 #

  Kaynağımız arkadaşlarımız ve onlara bu ismi koyan aile büyükleri.Ayrıca kültür ve bilgi birikimine çok güvendiğim bir isim olan coğrafya hocam hüseyin bey de bunu doğruladı…Kafkasya’da yetişen nadir bir türe adını veriyor iklima.

 9. Hatice iklima 03 Aralık 2015 at 23:54 #

  Benim kızımın adıda iklimasultan bir kitap okuyordum hamile iken peygamberlerin hayatı diye hz ,ademin hayatını okurken rastladım kızının adı iklama anlami da (ulaşılamayan güzel kadın ) ben kızımın adını çok seviyorum tabi kizimida admin sende brak bu işleri

 10. iklima 21 Şubat 2016 at 02:39 #

  benim adımda iklima ve benim adımı bir imam koymuş kesinlikle uydurma bir isim deyil

 11. Tayyibe Uzun 28 Mart 2016 at 14:58 #

  arkadaşlar halen adam akıllı bir kaynak koyamadınız önüme. yok imam vermiş yok kafkasyada açan çiçekmiş, biri ulaşılamayan kadın demiş (öyleyse daha fena, evde kalır kızcağız :)) )
  yok öyle bir şey. ispat istiyorum.

  iklima tamamen anlamsız saçma sapan bir isimdir.
  üzgünüm hanımlar.

 12. İklima 29 Mayıs 2016 at 20:41 #

  Bana bak tayyibecim çekemeyen insan bi konunun üzerinde bu kadar durur bu kiskanclik nereye kadar tatlim hergun acip bu siteye girip benim ve diger iklimalarin insmini arastiracagina igrenc isminle ugras dur senin gibilere cahil diyoruz biz artik isi gucu birakmissin cidden cok acinilasi bi durum

 13. tayyibe uzun 27 Haziran 2016 at 14:31 #

  iklimaaa iklimaaa.
  bana diyorsun da arada bir sen de yoklamadan edemiyorsun değil mi burayı :DDDD
  ya nesini çekemeyeceğim senin adının. bir kere geçekten çok kötü bir isim, benim adım iklima olsa direkt soluğu mahkemede alırdım.
  ya şey vardı, ispat demiştik? hani nerde o ya?
  ama seni sevdim ben kız. o yüzden arada gelip görücem ne yazmışsın.
  çok bekletme beni
  öptüm, çüüüz :))

 14. Yaren 28 Haziran 2016 at 18:20 #

  Tayyibe Uzun hanımefendi siz artık çok fazla olmaya başladınız ama.Nedir size batan anlamış değilim doğrusu.İklima isminin anlamı tam olarak bilinmemektedir diyor sayfada!Biz de burada duyduklarımızı paylaşıyoruz;SİZENE? Madem öyle ve siz çok bilgilisiniz o zaman neden bizi aydınlatmıyorsunuz?İklima ismine olan saplantınız beni korkutuyor.Sizin psikolojik bir sorununuz olduğu kanısına vardım.En kısa zamanda bir uzmanla görüşmelisiniz bence.Bunu laf olsun diye söylemiyorum.Samimiyim.İyiliğinizi istiyorum.
  Ayrıca bu sayfayı da kınıyorum! O kadar insan burada iklima isminin anlamını “Kafkasya’da açan bir Çiçek” olarak söylüyor ve buna rağmen hala bir araştırılma başlatılmış sonuçlar bildirilmiş değil.Eğer süreç tarafıma iletilmez ise mahkemede sizinle görüşeceğiz!Bu nedir ya? Siz çocuk oyuncağı mı sanıyorsunuz bu işi?Gorevinizi en iyi şekilde yapamıyor,sayfayla ilgilenemiyorsunuz kapatın bu sayfayı derhal!!Savcılıkta görüşeceğiz.
  Bütün İklimalara selam olsun özellikle benim biricik arkadaşım İklima senin o naif ruhundan öperim dostum benim.Biliyorum ki bir gün tekrar kavuşacağız..

 15. Yaren 28 Haziran 2016 at 18:31 #

  İklima’m melek arkadaşım benim😍 Görüyor musun olanları,adı Tayyibe olan biri senin ismini beğenmediğini söylüyor.Bu sayfada yazılanları okudum ve Tayyibe sen haksızsın.

 16. Songül 01 Temmuz 2016 at 04:12 #

  Benim kızımın ismide iklima adem aleyselamın kızının ismi ANLAMIDA DÜNYAYA GELEN İLK KIZ ÇOCUĞU KIZIMIDA ÇOK SEVİYORUM İSMİNİDE HERKES ÖZEL BULUYOR İSMİYLE YAŞASIN BÜTÜN ÇOCUKLARIMIZ

 17. Yaren 06 Temmuz 2016 at 10:48 #

  İklima ismi de ne çok varmış be Türkiye’de ben sadece benim arkadaşımın ismi öyle sanıyordum

 18. İklima 02 Ağustos 2016 at 23:10 #

  Tayyibe bu nasil bir saplanti bu nasil bir psikolojik sorun anlamiyorum bu kadar kıskançlik yapip kendi kendini yiyosun gercekten cok acınılasi bid durum anlami ne olursa olsun burdaki insanlar bildiği şeyleri paylaşiyor burda ama sen her gün girip girip o cahil iğrenç yorumlarini yapiyosun işsiz güçsüz biri olmasan uğraşmazsin nereye kadar bu çekememezlik senden korkmaya başladim gercekten ama cahilliğine de veriyorum iğrenç sokak ağzini biraksan artik bir diyorum kendi rezil etmekten başka hiçbirşey yaptigin yok YAZIK!!!

 19. İklima 15 Aralık 2016 at 21:30 #

  Meraba yaren sana kesinlikle hak veriyorum canım benim de yprumlarimi okuduysan eğer tayyibe denen kişi artik çok olmaya başladi artik gerçekten kesinlikle bunu saplanti haline getirmiş kendine kıskançlik bile değil en had safhasini yasiyor gerçekten. Psikolojik sorunlari olan birini de böyle dikkate almamak gerekir heralde ayni zamanda cahil ve karaktersiz bir insan olmasa eşim yönetici falan filan.Daha fazla gelip de burda saçmaliklarini dile getirme kendine sakla.Her gün her gün gelip iklima isminin anlami sayfasinda amacin ne anlayamiyorum insan olduğundan süpheleniyorum senin artik kendine gel.İşine bak yoksa da karşima çik da konuş konuşabiliyorsan bakalim.Hadi hodri meydan

 20. iklima 06 Şubat 2017 at 18:01 #

  arkadaşlar tek kelimeyle iklima ismi uydurulmuş bir isim deildir bilgilerin hepsi doğrudurr

 21. Serpil Ünal 14 Ağustos 2017 at 09:39 #

  Amin, bir ismin “uydurma anlamlar içerdiği” kanaatine nasıl vardınız? Hem İsrail kaynaklarında geçtiğini belirtip hem uydurma anlamlar içeriyor demek çelişkidir. “çok saçma” ibaresi ise iyice kendinizden geçtiğinizi gösteriyor.
  Kur’anda geçmeyebilir. Fakat bu o ismin “saçma” yada konulamayacağı anlamına gelmez. Tavsiye kısmı sizi aşar.
  Ayrıca Kur’anda geçiyor diye kullanılan bir çok isim var. Ama verilen isimin anlamı hiç de iyi olmayabiliyor.
  Çok yaygın kullanılan bir isim Kezban: İslamiyeti reddeden Ebu Leheb’in eşidir ve ona yardım eder. Kur’anda da Kezban için cehennemde Ebu Leheb’in ateşine odun taşıyacağı belirtilir.

  İsim konusunda iyice araştırın haddinizi aşan yorumlar da yapmayın…

Bir Cevap Yazın

YukarıYukarı