ABCÇDEFGHİKLMNOÖPRSŞTUVYZ

Minel İsminin Anlamı Ne?

Minel İsminin İstatistikleri

Minel ismi hakkında temel bilgiler ve Türkiye’deki tahmini istatistikleri aşağıdaki gibidir;

 • Minel isminin kökeni: Arapça
 • Minel isminin cinsiyeti: Kız
 • Minel isminin renk sembolü: Pembe
 • Minel isimli kişi sayısı: 2300
 • Minel isminin kullanım oranı: 2240
 • Minel isminin harf sayısı: 5
 • Minel ismi Kuran’da geçiyor mu: Hayır

Minel İsminin Anlamı

Sponsorlu Bağlantılar

Minel isminin anlamı aşağıdaki gibidir;

 1. Arapça’da “min-el” şeklinde ek olarak kullanılır. Minel kelimesi anlamsızdır ve “-den, -tan” ekleri şeklinde kullanılır.Kuran’da da ek olarak geçmektedir.(Örn: minellah yani Allah’tan).

NOT: Yorumlarda minel isminin Kuran’da geçtiği ve hocaların çok güzel isim olduğunu söyledikleri belirtiliyor ancak şunu bilmelisiniz ki yerli yabancı hiçbir kaynakta ve sözlüklerde böyle bir isim bulunmuyor. Kuran’da da geçtiği doğru fakat “min el” şeklinde ayrı ayrı ek olarak geçmektedir.

Not: “Cennetteki inci tanesi” anlamı uydurmadır ve hiçbir kaynağı yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

kız bebek 3

Minel İsminin Analizi

Minel  ismindeki her bir harfin bir karakteri temsil ettiğini belirtelim ve ismin analizini yapalım;

M: Ticarete yatkınlık
İ: Kırılgan
N: Sağduyulu
E: Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden
L: Sanatsal yeteneğe sahip

Not: Kendiniz İsim Analizini Yapın!

Minel İsminin Numerolojisi

Minel  isminde geçen her bir harfe alfabede karşılık gelen sayıları yazarak isim numerolojisini de yapalım;

Sponsorlu Bağlantılar

M: 16
İ: 12
N: 17
E: 6
L: 15

+………… 66

Minel İsminin Kader Sayısı ve Uyumu

Kader Sayısı tablosu

Minel isimin kader sayısını hesaplarken dikkat edilmesi gereken önemli bir husus var. Minel isimli kişiler kendi kader sayılarını hesaplarken kendi soyisimlerini de aşağıdaki hesaplamaları gerekmektedir. İsimlerindeki gibi soyisimlerindeki harflere karşılık gelen rakamsal değerleri yandaki tablodan alarak hesaplamalılıar.

Minel isimli kişiler isim ve soy isimlerindeki her harf için yandaki tablodan karşılık gelen rakamları toplamalı.Biz şimdi sadece Minel isminin kader sayısını buluyoruz. Siz soyisiminizi de hesaplamalısınız.

4+9+5+5+3 = 26 = 2+6 = 8

Minel isminin kader sayısı: 8 (bir)

Kader sayısı (8) olan isimlerin özellikleri şöyledir;

Yöneticilik yetenekleri ön planda olur. Organizasyon yeteneği oldukça yüksektir. Güçlü bir kişiliğe sahiptir ve maddi anlamda oldukça güçlüdür.Kararlı ve sonuca odaklı bir kişiliğe sahiptir. Parasal anlamda oldukça başarılıdır. Amacına giden yolda karşısında gördüğü insanlara karşı vurdumduymaz ve duygusuz davranmaktan kaçınmalıdır.”

UYARI: Minel isimli kişiler soyisimleri ile birlikte kader sayılarını hesaplamalılar.

Ayrıca bkz: İsim Kader Sayısı Bulma

Minel isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

Ayrıca bkz: İsim Uyum Analizi

Minel İle İlgili Akrostiş Şiirler

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Masmavi bir gökyüzü gözlerin
İllede ellerini ister ellerim
Ne bahaımsın ne de güzüm
Emin değilim kimim
Lütfen gel artık inci gözlüm…

Admin

Minel İsmi Konulabilir Mi?

Minel ismi içerdiği anlamlar bakımında saçma olduğu için çocuklara konulmasını tavsiye etmiyoruz. Hiç bir anlam ifade etmeyen bu ismin uydurulmuş anlamlar ile tavsiye edildiğini de belirtelim.

Minel İsimli Ünlüler

Minel isimli ünlülere araştırmalarımız sonucunda rastlayamadık.

Sizin tanıdığınız Minel isimli ünlüler var ise yorum yaparak bizimle paylaşınız.

Minel İsminin Anlamı Ne?
3 (59.33%) 30 oy
+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le


isim aşk testi


Etiketler: , , ,


Benzer İsimler

10 Yorum : “Minel İsminin Anlamı Ne?”

 1. minel 25 Mart 2014 at 10:10 #

  saçma kelimesini hiçbir isme kullanamazsınız,kullanmamalısınız da biçok insanlar minel ismine biçok anlam çıkarabiliyor daha iyi araştırma yapıp isimlere anlam bulmalısınız…

 2. funda kalyoncu 23 Mayıs 2014 at 22:03 #

  Lavaboya girerken okunan duanin icinde geciyo nas suresinde geciyo ve yasin suresinde de var yok anlamsizmis yok kuranda gecmiyomus.benim kizimin ismi hocada en guzel isim diyo

 3. Minel 18 Temmuz 2014 at 03:51 #

  Adımın Minel olmasıyla alakasi yok ama siz burdan resmen Minel ismi küfür gibi demişsiniz saćma demişsiniz hiçbir isme saçma diyemezsiniz buna hakkınız yok Minel ismi Kuran da geçmiyor demişsiniz adam akıllı araştırsaydınız ya da bi Kuranı açsaydınız Mİnel isminin Kuran da geçtiğini görürdünüz kusura bakmayın ama asıl bu sayfa saçma isimleri böyle değerlendirmeniz saćma bence bilmediğiniz konulara girmeyin ya da sayfa ve ya site açmayın çünkü REZİL olan sizsini

 4. admin 18 Temmuz 2014 at 11:16 #

  Kuranda “min el” şeklinle onlarca yerde bu isim geçmektedir. ancak anlamadığınız şey min ve el ayrı ayrı ekler olduğudur. Minel diye bir kelime yada bir isim arapçada yoktur. Yukarıda ismin anlamında da belirttiğimiz gibi “den dan” eki anlamındadır. Ayrıca yerli ve yabancı hiçbir kaynakta bu isim yer almamaktadır. Çok biliyorsunuz madem siz bu ismin yer aldığı kaynağı gösterin. bol keseden sallamak ile olmuyor bu işler. bilen de bilmeyende konuşmasın.

 5. Aslı 27 Temmuz 2014 at 19:36 #

  asıl siz bilip bilmeden konuşmayın azıcık akıllı olsaydınız kuranı açıp bakardınız terbiyesizler allahın verdiği isimle yalan yanlış cümleler kurmayın lütfen

 6. minelin-annesi 03 Kasım 2014 at 13:16 #

  Iyi günler…
  benimde Minel Elif Adinda kizim var. Kizimiza ismini verirken minel’in kuran-i kerimde net olarak bi anlami olmadiginin bilincindeydik.bizde Adminin yazdigi gibi “dan””tan eki oldugunu ögrendik. Onun icin elif 2.ci isim olarak verildi.
  Fakat adminin bilmedigi…Minel farsca bi isim ve Anlami “sonsuzluga giden yol ” ve “erisilmesi güc”.
  Onun icin bir Site yapiyorsaniz arastirin ve dogru bilgiler paylasin. !!!!Sacma!!! seyler degil.

 7. Adem 22 Ocak 2015 at 13:15 #

  İnsanların isim karakterleri hakkında , isim sahibi yada başkası olsun , küçük düşürücü vb. ifadeler içinde kullanmanız hem insanlığa hem kanuna aykırıdır. Ben kızımın ismini Minel olarak belirtmeden önce danıştığım onlarca imamın bana verdiği bilgi doğrultusunda vede kendi yaptığım araştırmalar ışığında ; Kur’an da anlam bakımından burada da denildiği gibi bir anlam ifade etmediği -den -dan gibi bir ek olduğu doğrudur.Ancak kaçırılan nokta Kur’an da olup olmamasıdır.Kur’an da yoktur yada ayrı olarak min ve el olarak vardır şeklindeki açıklamalara en güzel cevabı Yasin suresi vermektedir. 3. Ayetinde “inneke le minel murseliyn” şeklinde geçmektedir.Bir ismin gereksiz anlamlar yada kişinin hayatında ortam içinde bulunduğunda alay vb. durumlar içinde bırakacak bir ismin olmasından ziyade , sadece Kur’an da bulunması güzelliğinden başka bir başka bir anlamı olmayan Minel ismini ben kızıma layık gördüm ve gururluyum.Saygılarımla…

 8. Kardelen 23 Ağustos 2016 at 00:04 #

  Şimdi Dil canlı bir olgudur . Hergün bir kelime yerleşir sözlüklere . Sizin acinizdan bakarsak Ayşe Fatma Aybuke de sacma uydurma bence . Bu isimleri kim beğenip adlandirdi .. mantık dışı bir sayfa admin kendini gun elle . Bunu yayinlamazsin belki ama en azından okursun 🙂

 9. Çiğdem 17 Kasım 2016 at 07:45 #

  Admin çok gerisin kendini geliştirmen lazım zeka seviyeni yükseltmelisin

 10. Saliha 19 Kasım 2016 at 18:39 #

  Evet Minel diye bir kelime Arapçada yoktur. Kuran’da geçen bütün bir kelime zannedilerek bunun isim olarak çocuğa verilmesi gerçekten -saçma-dır.
  O güzel isim diyen hocaların da ilmine, aklına şaşarım. Bu ismi ilk olarak yeni bir komşumda duyduğumda 48 yaşında idim. Anlayamadım ismi bir daha sordum. Çok tuhaftı, ‘anlamı ne?’ dedim. Bilmem Kuran’da varmış diye koymuşlar diyerek beni 2. kez şok etti.
  Yok yok kendisine o iki ayrı ek olarak den-dan takısı diyerek bende onu şok etmedim. Öyle bir şoku yaşatmak istemedim daha doğrusu.

Bir Cevap Yazın

YukarıYukarı