Sponsorlu Bağlantılar

Ova isminin anlamı ne imiş öğreneceksiniz ancak çok daha fazlasını da size vadediyoruz. Ova isminin analizi ve özelliklerini, isim numerolojisini, isim kader sayısını da öğreneceksiniz. Ayrıca isim ebced değerini, isim akrostiş şiirini, ismin dine uygunluğu gibi faydalı bilgiler de burada… Hadi başlayalım…

Ova İsmi Hakkında Bilgiler

Ova isminin kökeni, cinsiyeti, kullanım oranı, kişi sayısı gibi faydalı bilgileri sıraladık.

  • Ova isminin kökeni: Türkçe / Latince
  • Ova isminin cinsiyeti: Kız
  • Ova isminin rengi: Pembe
  • Türkiye’deki Ova sayısı: Bilinmiyor
  • Türkiye’de kullanım oranı: Bilinmiyor
  • Ova ismindeki harf sayısı: 3 harfli
  • Ova Kuran’da geçiyor mu: Hayır

Ova İsminin Anlamı Nedir?

Ova isminin anlamı ne diye yerli ve yabancı kaynaklarda araştırma yaptık. Yaptığımız detaylı araştırmaya göre Ova isminin anlamı aşağıdaki gibidir.

1. Gönlü geniş, gönlü bol.
2. Çevrelerine göre çukurda kalmış, çoğunlukla alüvyonla örtülü, eğimi az, akarsuların derine gömülmediği, geniş veya dar düzlük, yazı.
3. Yumurta. (Latince)
Ova ismine uygun isimler: Nova, Vadi, Eva, Tuva

Ova isminin Kur’an’daki anlamı: Ova ismi Kuran’ı Kerim’de geçmemektedir.

kız isimleri, isim, isminin anlamı, isim anlamı, isminin anlamı ne, isim analizi, bebek isimleri,

Ova İsminin Analizi

Ova adının özelliklerini öğrenmek için Ova isminin analizini yaptık. Ova isminde yer alan her harfin farklı bir karakteristik özelliği temsil ettiğini söyleyelim. Her bir harfe karşılık gelen özellik sizin karakterinizi belirliyor. Buna göre Ova isimli kişilerin karakter özellikleri şöyledir;

O: Gizliliği sever
V: Kendi içine dönük, umursamaz
A: Atılgan-enerjik

İsim Özelliklerinin Yorumu

Sırlar, gizemler kendisinde toplanır. Verilecek bir sırrınız varsa hiç düşünmeyin. Umursamaz tavırları onu vurdumduymaz gösterse de içine kapalı biridir. Çok girişken yapıya sahiptir ve etrafa enerji saçar.

Not: Kendiniz İsim Analizini Yapın!

Ova İsminin Numerolojisi

Ova isminin numerolojik değerini tespit etmek için her harfin alfabede kaçıncı rakam olduğuna bakıyoruz. Bu rakamların toplamı ise sizin isminizin numerolojik değerini ortaya çıkarıyor.

O: 18
V: 27
A: 1

+…………… 46 ⇒ Ova isminin numerolojik değeri

Ova ismi ile aynı numerolojik değere sahip olan isimler, aynı karakteristik özellikleri gösterir.

Ova İsminin Kader Sayısı ve Uyumu

123456789
ABC-ÇDEFG-ĞHI-İ
JKLMNO-ÖPQR
S-ŞTU-ÜVWXYZ

Ova isimin kader sayısını hesapladık. Ancak Ova isimli kişiler soyisimleri ile birlikte hesap yapmaları gerekir. İsminiz ve soyisminizde yer alan harflerin rakamsal karşılığını tablodan bulup topluyorsunuz. Çıkan sonucu tek rakama düşürene kadar kendi arasında toplayın. Sadece 11 ve 22 sayıları özel rakamlardır ve toplanmaz.

Biz şimdi örnek olarak sadece Ova isminin kader sayısını hesaplıyoruz. Ancak siz isminiz ile beraber soyisminizi de hesaplamayı unutmayın.

6+4+1 = 11 (Değişmez Sayı)

Ova isminin kader sayısı: 11

11 ⇒ Sezgi gücü gelişmiştir. Ülkücü özellikleri ön plandadır. Keşif yeteneği gelişmiş ve oldukça duyarlıdır. Aynı zamanda fanatiktir. Hayal eder ve öngörüleri oldukça iyidir. Sanatsal özellikleri de öne çıkar. Gergin olmamalı ve aşırı duyarlı olmamaya gayret etmelidir.

DİKKAT: Ova isimli kişiler soyisimleri ile birlikte kader sayılarını hesaplamalılar.

Ayrıca bkz: İsim Kader Sayısı Bulma

Ova isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

Ayrıca bkz: İsim Uyum Analizi

Ova İle İlgili Akrostiş Şiirler

Ova ismi ile ilgili akrostiş şiir yazdık. Eğer sizde akrostiş şiir yazmak isterseniz yorum yaparak bize ulaştırın ve yazıya ekleyelim.

Olamıyorum sensiz ben buralarda
Viran oluyor ömrüm yokluğunda
Aşk diyerek çıktım senin yollarına

Admin: GG

Akrostiş Şiir: Her dizenin ilk harfi yukarıdan aşağıya doğru okunduğunda ortaya bir isim çıkacak biçimde yazılmış şiirdir.

Ova İsmi Konulabilir Mi?

Ova ismi sakıncalı mı yada yeni doğan çocuklara verilir mi verilmez mi diye merak edebilirsiniz. Ova ismini inceledik ve hem anlamı hem de analizi bakımından sakıncalı isim olup olmadığına göz attık. Buna göre Ova ismini vermenin hiçbir sakıncası olmadığını gördük.

Türkiye’nin En Popüler İsimleri

Ova ismi caiz mi?

Ova ismi dini açıdan caiz mi, Ova ismi İslami açıdan sakıncası var mı diye bakalım. Yaptığımız incelemeye göre Ova ismi hiçbir sakınca içermemektedir.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.a) isim koymak hakkında şu hadisleri buyurmuştur:

“Çocuklarınıza ilk hediye ve armağanınız ona güzel ad koymanızdır.”
“Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Kuran’da Geçen İsimler – Dini İsimler

Ova İsminin Ebced Değeri

Ebced Değeri Nedir: Arap alfabesindeki her bir harfin temsil ettiği bir rakam vardır. Bir ismin ebced değeri ise isimlerin Arapça yazılması ile hesaplanır. Bu sayede her bir isimdeki harflerin rakamsal toplamı hesaplanır. Elde edilen bu sayısal değer ise ebced değeridir. Bu ebced değeri yorumlanarak gizli bilgiler ve şifreler ortaya çıkarılır.

Ova isminin Arapça yazılışı: اووا

Harflerاووا
Ebced Değeri1661

Ova isminin Ebced değeri: 14
Ova isminin Esmâ’sı: el-Ehad
Ova isminin gezegeni: Merih
Ova isminin günü: Cuma

Ova isminin ebced değeri veya her harfe karşılık gelen rakamlar, sizinle ilgili şifreler içeriyor olabilir. Gelecekte meydana gelecek olayları açıklayabilir. Ayrıca yaşadığınız önemli olayları gizemini aralıyor olabilir. Ebced değeri bütün gizemlerin anahtarı olabilir.

Ova İsimli Ünlüler

Ova isimli ünlülere yaptığımız araştırmalar neticesinde rastlayamadık.

Ova isimli ünlüler olduğunu düşünüyorsanız yorum yaparak bize bildirin. Biz de Ova isimli ünlüleri sitemize ekleyelim.

Sponsorlu Bağlantılar