Sponsorlu Bağlantılar

Musavvir İsminin İstatistikleri

Musavvir ismine ait istatistiki bilgileri verelim;

  • Musavvir İsmin kökeni: Arapça
  • Musavvir isminin Arapça yazılışı: المصور
  • İsmi kullanan insan sayısı: Bilinmiyor
  • İnsanlarda kullanım oranı: Bilinmiyor
  • Harf sayısı: 8
  • Kuran’da geçiyor mu: Evet

Allah’ın Musavvir İsminin Anlamı

Musavvir isminin anlamı ve manaları şöyledir;

  1. el-Musavvir, her mahlûku, ezelî hikmetinin gereği, çeşitli şekillerde yaratan, tasvir eden, her varlığa ayrı bir şekil ve özellik veren demektir.
  2. Yaratmış olduğu varlıkların şekillendiren ve durumlarını tâkdir eden demektir.

Ayrıca bakınız: Allah’ın Bütün İsimleri ve Anlamları

Esmaül-hüsna

Musavvir İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler

Kuran’da geçen bazı ayetleri aşağıda sıraladık;

  • (3:3) O, sizi rahimlerde dilediği gibi şekillendirendir. Ondan başka ilâh yoktur. O, mutlak güç, hüküm ve hikmet sâhibidir.
  • (59:24) O, yaratan, yoktan var eden, şekil veren Allah’tır. Güzel isimler O’nundur. Göklerdeki ve yerdeki her şey O’nu tesbih eder. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Allah’ın Musavvir İsminin Faziletleri ve Zikri

Günde Zikir Sayısı : 336

Maksat ve merama ulaşmak için okunur.

Ya Musavvir ismini zikreden başladığı işte başarılı olur, geri kalmaz ve yaptığı iş bozulmaz. Sanatkarsa sanatında başarılı ve üstün olur. Ya Musavvir ismini 365 defa hergün okuyan ruhanilerle irtibata geçer. Ya Musavvir ismini zikreden sıkıntılarından kurtulur, çocuğu ahlaklı olur. Günde 336 adet okuyan kişi düşmanını dost yapar. Bir istek veya arzu için okunursa okuyanın arzusu gerçekleşir.

Esma’ül-Hüsna Video

Allah’ın en güzel isimleri olan 99 ismini yani Esma’ül-Hüsna’sını aşağıdaki videodan anlamları ile birlikte dinleyebilirsiniz.

Allah’ın Musavvir İsmini İnsanlar Kullanabilir Mi?

Musavvir ismi Allah’a ait isimlerden birisidir ve içerdiği anlamlar bakımından sadece Allah’a özgüdür. İnsanlar tarafından Musavvir isminin kullanılması çok yanlıştır. İnsanlar tarafından ismin başına Abd eki getirilerek kullanılabilir. Yani AbdulMusavvir şeklinde kullanılabilir. Yani Musavvir olan Allah’ın kullu anlamına gelmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar